Konec stečaja cerkvenega Zvona: izgubljenih 800 ...

Tako malo je manjkalo! Tukaj je posnetek, ...

Šport München

Plezalka Katja Kadič do uspeha kariere

15.08.2015 17:09

Obetavna športna plezalka Katja Kadič bo edina slovenska finalistka na zadnji letošnji tekmi svetovnega pokala v balvanskem plezanju v Münchnu.

Dvajsetletna Ljubljančanka Kadičeva je že z uvrstitvijo v svoj prvi finale vpisala najboljši dosežek kariere. Kadičeva se je v odločilni zadnji del tekmovanja prebila s četrtim izidom polfinala.

Kadičeva je že v kvalifikacijah, v katerih je bila deseta, nakazala, da je prišla v München zelo dobro pripravljena, v polfinalu pa je pokazala izjemno predstavo s preplezanimi štirimi balvani do vrha ter se prepričljivo prebila med šest najboljših balvanskih plezalk.

Julija Kruder je v polfinalu z 12. mestom za pet mest izboljšala svoj izid iz kvalifikacij, kar pa še vedno ni bilo dovolj za finale. V moški konkurenci je razočaral Domen Škofic, v kvalifikacijah si je s prvim mestom priboril odlično izhodišče za napad, a se nato v težkem polfinalu ni znašel v nenavadnih postavitvah ter je pristal na repu polfinalistov, na 17. mestu.

Jernej Kruder je kvalifikacije končal na 21. mestu in za malenkost zgrešil polfinale najboljše dvajseterice, Gregor Vezonik pa je osvojil končno 47. mesto.