49-letnik na stopnišču napadel 50-letnico, jo ...

Saša Broz in hči Sara Zidarić Njena.si

Pravnukinja Josipa Broza Tita spremenila priimek

Po odlični tretji četrtini do zmage

16.01.2023 08:26

Košarkarji KK Krka so v 14. krogu Lige Nova KBM na zahtevnem gostovanj v Podčetrtku premagali Terme Olimia z 98:79 (16:24, 27:23, 33:9, 22:23) in ostajajo neporaženi v ligi.

Liga NKBM, 14. krog, 14.1.

Podčetrtek – Krka 79:98 (24:16, 23:27, 9:33, 23:22)

Krka: Stergar 11 (1 sk, 1 as), Cerkvenik 11 (5 sk, 2 as, 2 prid.ž.), Stipčević 16 (2 sk, 3 as), Škedelj 13 (5 sk, 3 as, 2 prid.ž.), Macura 6 (6 sk, 1 as), Jančar Jarc, Stavrov 8 (5 as, 1 sk), Vucić, Jurković 10 (5 sk), Spasojević 12 (2 sk, 1 as), Špan 11 (2 sk, 6 as).

Krkaši so začeli v peterki Rok Stipčević, Leon Stergar, Miha Cerkvenik, Miha Škedelj in Jurij Macura, Gostitelji so odlično začeli in po dveh minutah vodili s 7:0. Krkaši so nato z delnim izidom 7:2 prišli na dve točki zaostanka. Na začetku 7. minute je bilo 15:13 za domače, ki so do konca prve četrtine z delnim izidom 9:3 prišli do prednosti osmih točk (24:16). Terme Olimia so dobro začele tudi drugo četrtino in po trojki Stoimenova ob koncu 13. minute so povedli za 14 točk (36:22). Krkaši so se v naslednjih štirih minutah z delnim izidom 15:2 približali le na točko zaostanka (37:38), v 19. minuti pa so prvič izenačili (40:40). po 20. minutah so vseeno vodili gostitelji, bilo je 47:43.

Tretja četrtina je bila povsem v znamenju Krkašev. Z dvema zaporednima trojkama Cerkvenika so na začetku 23. minute prvič povedli (51:50), domači pa so sredi 36. minute še uspeli izenačiti na 56. Do konca polčasa so Krkaši z izvrstnim metom iz razdalje (Stipčević je zadel štiri trojke, Stergar pa eno) dosegli kar 20 točk in pred zadnjo četrtino vodili s 76:56, V zadnji četrtini so le še mirno nadzorovali potek tekme in na koncu prišli do nove zaslužene zmage.

• Najboljši strelec: Rok Stipčević 16
  • Največ skokov: Jurij Macura 6
  • Največ asistenc: Jan Špan 6
  • Največ pridobljenih žog: Leon Stergar, Miha Cerkvenik, Miha Škedelj, Jurij Macura in Andrej Stavrov 2
  • Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Miha Škedelj 20

Krkaši bodo naslednjo tekmo v Ligi Nova KBM igrali v soboto, 21. 1., ko bo gostila LTH Casting iz Škofje loke, potem pa jih med 24. 1. in 28. 1. čakajo tri tekme na turnirju Lige NLB ABA 2 v Banja Luki.