Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

Poraz KK Krka v prvi polfinalni tekmi

22.05.2023 09:21

Košarkarji KK Krka so izgubili prvo tekmo polfinala končnice Lige Nova KBM z domžalskim Heliosom s 75:81 (20:28, 17:22, 22:18, 16:13).

Liga NKBM, polfinale, 1. tekma, 20.5.
Krka – Helios Suns 75:81 (20:28, 17:22, 22:18, 16:13)
Krka: Stergar 12 (19 sk, 1 prid.ž.), Jančar Jarc, Cerkvenik 4 (4 sk), Stipčević 15 (3 sk, 7 as), Stavrov 3 (1 sk, 1 as), Jurković 9 (2 sk, 1 as, 2 prid.ž.), Spasojević 12 (4 sk), Špan 20 (2 sk, 3 as, 1 prid.ž.), Plut, Macura.

Krkaši poleg Jurija Macure in Mihe Škedlja tokrat niso mogli računati niti na obolelega Mateja Vucića. Začeli so v petorki Rok Stipčević, Jan Špan, Leon Stergar, Miha Cerkvenik in Robert Jurković in povedli s 6:5, potem pa so gostje dosegli osem zaporednih točk za vodstvo s 13:6. Po trojki Luka so imeli ob koncu sedme minute prvič dvomestno prednost (20:10), po prvi četrtini je bilo 20:28. Sredi druge četrtine je bilo 30:36, potem pa so z delnim izidom 8:1 ušli na 13 točk prednosti (44:31). Enaka razlika je bila tudi ob polčasu (37:50).

V 22. minuti so imeli gostje že 18 točk prednosti (55:37), a se Krkaši niso predali. Dosegli so 11 zaporednih točk in se nato še nekajkrat približali gostom na sedem točk zaostanka. Po treh četrtinah je bilo 59:68.  Krkaši so se z dvema košema na začetku zadnje četrtine približali na pet točk zaostanka (63:68), a so jim nato Domžalčani ponovno ušli na dvomestno prednost. Krkaši so se borili do konca, gostom so se približali, ujeti pa jih niso mogli.

Gašper Okorn, trener Krke:
„Čestitke Heliosu za zasluženo zmago. Mi smo premehko odigrali tekmo, V prvem polčasu smo bili res slabi v skokih, nasprotniku smo dopuščali preveč napadalnih skokov. To smo nekoliko popravili v drugem polčasu. Imeli smo dve priložnosti, da bi se približali nasprotniku in morda celo prelomili tekmo, a tega nismo izkoristili, tako da si je Helios zaslužil zmago."