Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

Šport Maribor

Ribničani klonili v zadnjih sekundah tekme

Piše: STA

23.04.2021 23:03

Rokometaši mariborskega Branika so na današnji tekmi 23. kroga lige NLB premagali Riko Ribnico z 29:28 (16:16).

Mariborski rokometaši so znova pokazali zobe in po hudem boju ukanili na papirju boljše tekmece iz Ribnice, ki so po 11. porazu v tej sezoni nazadovali na sedmo, Štajerci pa ostajajo na devetem mestu.

V dvorani Tabor se je od prve do zadnje minute odvijal ogorčen boj za vsak centimeter igrišča. V 50. minuti je bil izid izenačen 24:24, nato pa so gostitelji v naslednjih šestih minutah - dva gola je dosegel Žiga Zupanič, enega pa Tadej Sok - naredili delni izid 3:0 in povedli s 27:24.

A gosti se niso predali, v končnici so izenačili na 28:28, po minuti odmora domačega trenerja Siniše Markote, ki je pred leti vodil Ribničane, pa je zmagoviti gol v izdihljajih tekme dosegel Adrian Miličević.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Tadej Sok z 11 goli, po štiri sta prispevala Žiga Zupanič in Matic Košec. V gostujoči je pet zadetkov dosegel Stefan Ranisavljević.

Mariborska zasedba bo v prihodnjem krogu gostovala v Novem mestu, ekipa iz Ribnice pa bo gostila Ljubljano.