Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Rudi premagal vse ovire in zanetil ljubezen

Šport Rogaška Slatina/Novo mesto

Rogaška premagala novomeške košarkarje

11.02.2019 07:19

Košarkarji Rogaške so v 17. krogu lige Nova KBM premagali novomeško Krko z 80:76.

Košarkarji iz Rogaške Slatine so v boju z drugouvrščenimi Novomeščani po slabši prvi četrtini v naslednjih treh imeli vajeti v svojih rokah in prišli do desete zmage v sezoni, s čimer so se na točko približali tekmecem z Dolenjske, ki imajo 11 zmag in šest porazov.

Prvi polčas je imel dve povsem različni četrtini. V prvi so prevladovali gosti, ki so povedli s 15:3 in 23:9, a so prednost domači že v 12. minuti izničili in nato oni vodili za nekaj točk. Razlika vsega ene trojke pred glavnim odmorom je tako napovedala hud boj v drugem polčasu.

Toda domača ekipa je v tretji četrtini, posebej v zadnjih minutah, igrala na precej višji ravni kot Krka, med drugim je Mirza Sarajlija prav ob koncu četrtine zadel tri proste mete za vodstvo že z 69:54.

Tudi v zadnji četrtini so Slatinčani znali držati Novomeščane na relativno varni razdalji, ko je Leon Šantelj v 36. minuti zadel za 77:61, se je zdelo, da je zmagovalec dokončno odločen. Toda Krka se ni dala in dve minuti pred koncem prišla na vsega pet točk zaostanka po zabijanju Žige Fifolta.

Za nekaj lažje dihanje domačih navijačev je 45 sekund pred koncem s košem poskrbel Rashun Davis (80:73), kar je bilo vendarle dovolj za zmago.

Pri domačih je z 22 točkami prednjačil Sarajlija, pri gostih pa Fifolt s 23 točkami in 11 skoki.

Rogaška bo v 18. krogu jutri gostovala na Polzeli, Krka pa bo takrat igrala zaostalo tekmo 15. kroga, in sicer v gosteh proti Sixt Primorski.