Noro! Ali je namerno zrušila kolesarja kot v ...

Šport Kočevje

Sašo Žitnik ponovil lansko zmago

23.06.2016 14:22

Okoli 4,2 kilometra dolgo progo ob Kočevskem jezeru je letos znova najhitreje pretekel Sašo Žitnik, ki je za to porabil 17 minut in deset sekund. Žitnik je bil že lani tekač z najboljšim časom proge.

Z včerajšnjim tretjim tekom se je zaključila 4. Tekaška kros liga Kočevsko jezero, ki jo organizira Turistično društvo Kočevje. Pravila lige določajo, da štejeta najboljša časa dveh tekov, zato lahko tekači enega od tekov izpustijo. Letos so poleg Žitnika, ki je zmagal v kategoriji M1, to je moški do 39 let, slavili še: Damjan Grabrijan v kategoriji M2, Alojz Zalar v kategoriji M3 in Bojana Levstek v kategoriji Ž1.

Letošnje 4. Tekaške kros lige Kočevsko jezero se je udeležilo 25 tekačev, od tega 15 odraslih in 10 otrok, ki so tekli veliko krajši Medvedkov tek. Malčki, ki so pretekli 400 metrov dolgo progo, so se odlično odrezali, vsi pa so dobili kolajne. Odrasli pa ponovno niso tekli celega kroga ob Kočevskem jezeru, ampak so se na več kot polovici obrnili. Razloga tičita v prekratkem krogu (3,4 kilometra) in nujni zapori ceste, ki bi jo moral izvesti organizator – če bi speljal celotno traso okrog Kočevskega jezera.