Objavljamo poročilo o finančni luknji v SD: kaj ...

749 kvadratov razkošja za ustavnega sodnika ...

V tej restavraciji natakarji žalijo goste!!!

Navijači kričijo: to je sramota! Zgodovinskih ...

Šport Anterselva

Schempp zmagovalec, Fak 15.

22.01.2016 17:20

Nemec Simon Schempp je zmagovalec moškega biatlonskega sprinta za svetovni pokal v italijanski Anterselvi. Rus Maksim Cvetov je na 10-kilometrski progi zaostal 5,8 sekunde, Norvežan Tarjei Boe pa 10,8, pri čemer so vsi trije zadeli vseh 10 tarč.

(Foto: Gepa)
Zelo spodoben je bil tudi nastop Jakova Faka, ki je po prvem strelskem postanku moral enkrat v kazenski krog, nadaljevanje pa je bilo 100-odstotno in Fak je z zaostankom 43,3 sekunde osvojil 15. mesto.

Ostali Slovenci so končali v drugi polovici uvrščenih. Sobotno zasledovanje si je ob 100-odstotnem strelskem izkupičku z zaostankom 1:52,6 in 60. mestu zagotovil tudi Lenart Oblak. Rok Tršan je bil po dveh kazenskih krogih 74., Miha Dovžan pa z enim kazenskim krogom 82. Že v četrtek si je sobotno zasledovanje v ženski konkurenci priborila tudi Teja Gregorin.

Schempp si je v Anterselvi pritekel četrto zmago letos, v preteklih dveh letih pa je vselej dobil sprint in zasledovanje in tudi letos je že uspešno izpolnil prvo polovice naloge.