Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

Šport Šenčur

Šenčur premočan za Krko

07.04.2022 06:42

Košarkarji Ggd Šenčurja so v 6. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Krko s 77:74 (21:14, 44:32, 61:56).

* Dvorana Šenčur, gledalcev 100, sodniki: Vučković (Maribor), Mohorič (Velenje), Gostiša (Log pri Brezovici).
* Gorenjska gradbena družba Šenčur: Ožegovič 4, Rojc 6 (4:4), Murić 23 (6:7), R. Rizvić 12 (1:1), Malovčič 2, Tešić 7, Rebec 14 (3:3), Ahmedović 9 (1:2).
* Krka: Stergar 12 (5:6), Stipčević 6 (4:4), Stipaničev 5 (2:2), Škedelj 7 (2:2), L. Lapornik 15 (3:3), M. Lapornik 16 (6:6), Macura 13 (6:8).
* Prosti meti: Ggd Šenčur 15:17, Krka 28:31.
* Met za tri točke: Ggd Šenčur 4:17 (Murić, R. Rizvić, Tešić, Rebec), Krka 8:24 (M. Lapornik 2, L. Lapornik 2, Stipaničev, Škedelj, Macura, Stipčević).
* Osebne napake: Ggd Šenčur 25, Krka 21.
* Pet osebnih: Ahmedović (34.).

Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčurja so še drugič v skupini za prvaka premagali Krko. Tako so prekinili serijo treh porazov in s tretjo zmago v šestih nastopih poskrbeli za izjemno izenačenost lige Nova KBM. Štiri tekme pred četrtfinalom ima vodilni Helios Suns izkupiček zmag in porazov 4-2, Krka, Nutrispoint Ilirija in Ggd Šenčur 3-3, Terme Olimia 2-4, Cedevita Olimpija pa ob dveh tekmah manj 2-2.

Podatki, da je Krka vodila le s 3:0, že pred polčasom zaostajala 30:44, na koncu pa bila brez možnosti za preobrat, zgovorno pričajo o zasluženi zmagi domačih. Novomeščani so sredi tretjega dela igre resda izenačili na 46:46 in bili do zadnjega dela tik za tekmecem, toda uvod v zadnjih deset minut je bil spet v znamenju Gorenjcev, ki so v 35. minuti povedli z 71:58 in tekmo mirno pripeljali do konca.

S statističnim indeksom 30 je pri Ggd Šenčurju izstopal Dino Murić (23 točk, 11 skokov, met iz igre 8:15), učinkovita sta bila tudi Jan Rebec (14 točk, 5 podaj, 4 skoke) ter Ramo Rizvić (12 točk 6 skokov), v vrstah Krke pa je največ točk dosegel Miha Lapornik (16).

Ggd Šenčur bo naslednjo tekmo igral 18. aprila doma proti Cedeviti Olimpiji, Krko pa naslednja preizkušnja čaka prav tako proti Cedeviti Olimpiji, in sicer 13. aprila zaostala tekma 5. kroga v Leonu Štuklju.