andreja-špeh Njena.si

Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

Šport Buenos Aires/Straža

07.11.2018 10:56

Slovenci so na svetovnem prvenstvu v raftingu na divjih vodah, ki poteka na reki Alumine v Argentini, v disciplini sprint v starostni kategoriji do 23 let postali svetovni prvaki med mlajšimi člani. V finalu so premagali domačine Argentince, ki so tekmo končali na drugem mestu. Tretje mesto je pripadlo Čehom.

Zmagovalni Rafting klub Gimpex Straža
A.P.

Brzice reke Alumine gostijo več kot 60 ekip iz 21 držav. Slovenijo v kategoriji do 23 let na prvenstvu zastopa ekipa straškega Rafting kluba Gimpex.

Prehiteli so gostitelje prvenstva
A.P.

Na najvišjo stopničko zmagovalnega odra so se povzpeli Jan Avsenik, Denis Dragovič, Miha Mazovec in Žiga Šenica, ki trenirajo na mirni Krki, zmagujejo pa na divjih vodah.

Sanjski začetek Stražanov
A.P.

Dolenjski veslači iz Straže pri Novem mestu so za pičlih osem stotink sekunde premagali domačine prvenstva, ki se bo jutri nadaljevalo s tekmami v dvobojevanju.

A.P.

Slovenci so v prvem krogu prosti, v drugem pa se bodo pomerili z zmagovalcem dvoboja med Češko in Brazilijo.

Mladi člani Rafting kluba Gimpex iz Straže so julija v Bratislavi na Slovaškem, kjer je potekalo evropsko prvenstvo v raftingu na divjih vodah, postali evropski prvaki. V domačo Stražo so se vrnili z desetimi kolajnami.