49-letnik na stopnišču napadel 50-letnico, jo ...

Šport Mirna Peč/ Novo mesto

Tri odličja za Adrio Mobil

Piše: Kolesarski klub Adria Mobil

26.06.2018 19:07

V Mirni Peči pri Novem mestu je potekalo 28. državno prvenstvo v cestnem kolesarstvu. Na dirki so nastopili vsi najboljši slovenski kolesarji. Manjkal je le Primož Roglič. Tri odličja tudi za Adrio Mobil.

KK Adria Mobil je dosegla tri medalje in sicer: Aljaž Colnar je bil najboljši med mlajšimi mladinci, Žan Rataj in Aljaž Omrzel pa sta pri starejših mladinca osvojila drugo oziroma tretje mesto.

Državno cestno prvenstvo sta organizirali občina Mirna Peč in KK Adria Mobil. Na izredno težki progi so dobili nove državne prvake za leto 2018. Za Adrio Mobil je edini naslov osvojil Aljaž Colnar, ki je dobro tempiral formo, saj je bila to zanj prva zmaga v sezoni. Med elitno kategorijo je zmagal Matej Mohorič Bahrain Merida medtem ko je bil Žiga Grošelj najboljši kolesar Adrie na 5. mestu.

Aljaž Colnar: »Dirka v Mirni Peči je bila zelo težka. Imeli smo 6 krogov po 12 km, skupno 71 km. Z ekipo smo odlično sodelovali. Na sredini dirke se je glavnina razdelila na manjše skupine. Nato se je tempo malo umiril in se je spet izoblikovala malo večja skupina. Nadaljevani smo v zmernem tempu. Odločil sem se da napadem po zadnjem klancu ko se proga ne prevesi takoj v dolino ampak se po vrhu se malo dvigne. V dolino mi je glavnina malo zmanjšala prednost a sem jo zadržal do cilja. Zelo sem vesel naslova državnega prvaka. Zahvaljujem se celotni ekipi za pomoč.«

Žiga Grošelj: »Kot vedno je državno prvenstvo v Mirni Peči eno težjih, če ne najtežjih, saj moramo kolesarji v 180 km premagati kar 3800 višinskih metrov. Dirka se je sicer prvi krog začela počasi, potem pa je eksplodirala. Skupina se je razbila na prafaktorje. Spredaj se je izoblikovala skupina ubežnikov, v kateri sva bila jaz in Gregor Gazvoda, ki je opravil dobro delo. 40 kilometrov do cilja je napadel Matej Mohorič, ki mu je uspelo priti do cilja in je slavil z naslovom državnega prvaka. Sam sem imel v lovu za Mohoričem, kar nekaj smole, saj sem padel in izgubil kar nekaj prepotrebne energije. Na koncu sem osvojil 5. mesto, s katerim sem zadovoljen, vendar ostaja nekaj grenkega priokusa