Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Šport Trebnje

Trimo Trebnje premagal Urbanscape Loka

Piše: STA

08.03.2019 22:51

Rokometaši trebanjskega Trima so na današnji tekmi 21. kroga lige NLB premagali Urbanscape Loko s 25:22 (16:11).

Gorenjci so v Trebnje pripotovali po ligo za prvaka. Vnaprej je bilo jasno, da bi se z novima točkama lahko predčasno prebili v zgornjo polovico razpredelnice. Trebanjci na drugi strani bi obdržali možnosti za zgornji del. Razpletlo se je po željah domačih, ki so na koncu znali obdržati prednost iz prvega polčasa kljub zadnjim napadom gostov.

Uvod je potekal po željah gostiteljev, ki so hitro povedli s 4:1 in 6:3. Ko so ušli na 9:5, je gostujoči trener Robert Beguš v 17. minuti vzel minuto odmora, ki pa ni prinesla preobrata in enako poskušal pet minut kasneje. Neustavljiva sta bila predvsem Uroš Udovič in Anže Dobovičnik, za katera gostje niso našli rešitve v obrambi. Tik pred odmorom je razlika narasla celo na + 6 (16:10).

Drugi polčas je sicer pripadel Loki, ki pa zaostanka šestih golov ni mogla nadoknaditi. Najbližje so bili na -3 (18:21, 19:22), vodstvo Trima s 35:19 pa je bilo kljub trem golom gostov in kljub temu, da domači v zadnjih treh minutah niso več zadeli, dovolj, da sta točki ostali v Trebnjem.

Pri domačih je šest golov dosegel Adam Seefrović, pri gostih pa sedem Alen Šibanc.

Zasedba iz Škofje Loke bo v zadnjem krogu gostila Koper 2013, ekipa iz Trebnjega pa bo gostovala na Dolu pri Hrastniku. Obe tekmi bosta v soboto, 16. marca.