Ukradeni otroci: kako je Matej Tonin sunil delo ...

Nizozemski izključena iz finala Evrovizije 2024

Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

Šport Škofja Loka

Union Olimpija do visoke zmage proti LTH Castings

03.12.2016 07:57

Sinoči sta v Škofji Loki domači LTH Castings in ljubljanska Union Olimpija odprla 9. kolo Lige Nova KBM. Do zaslužene zmage so prišli Ljubljančani, ki so slavili z rezultatom 67:97.

Športna dvorana Poden je gostila obračun med LTH Castings in Union Olimpijo. Košarkarji slednje so nekoliko podjetneje začeli tekmo, a so Škofjeločani na krilih Harisa Čučoviča in Luke Gruma v sredini druge četrtine prišli do izenačenja. Ljubljanski košarkarji so nato znova prevzeli pobudo in polčas zaključili ob vodstvu z enajstimi točkami.

Še posebej učinkoviti so bili gostje nato v uvodnih minutah nadaljevanja, ko so se z delno serijo 18:0 povsem oddaljili od škofjeloškega moštva. Do konca srečanja so vse niti igre še naprej držali v svojih rokah in po izteku igralnega časa prišli do visoke zmage s 67:97. Najboljša strelca pri domačih sta bila Haris Čučovič (19 točk) in Luka Grum (16), pri gostih pa Nikola Janković in Blaž Mesiček, ki sta oba dosegla po 15 točk.

V prihodnjem kolu bo LTH Castings v soboto, 10. decembra, gostoval v Podčetrtku, Union Olimpija pa se bo dan prej v Ljubljani pomerila s Sixt Primorsko.

Rade Mijanović, LTH Castings:
"Čestitke gostom za zmago. V prvem polčasu smo dobro držali stik s favoriziranimi Ljubljančani, nato pa so gostje potrdili svojo kakovost. Pri nas je do izraza prišla tudi zdesetkanost, saj smo tekmo odigrali brez treh izjemno pomembnih košarkarjev."
Gašper Okorn, Union Olimpija:
"Čestitke igralcem za zmago. Škofji Loki pa želim vse dobro v nadaljevanju sezone."