Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

Celjani mislijo resno! Snubili Modrića in ...

Šport Ljubljana

Union Olimpija premagala Tajfun

13.05.2016 05:41

Košarkarji Uniona Olimpije so v prvi tekmi četrtfinala lige Nova KBM premagali Tajfun z 78:74.

(Foto: union.olimpija.com)
Medtem ko so Laščani zanesljivo opravili z LTH Castingsom (98:86), so veliko več dela imeli Ljubljančani. Po dramatični končnici so Tajfuna ugnali s 78:74.

Zlatorog in Union Olimpija sta se tako postavili ob bok zasedbama Helios Sunsev in Krke, ki sta prvi uspeh zabeležili že v sredo. Zmagovalne ekipe bodo na drugih tekmah že ta vikend imele priložnost, da si z novo zmago zagotovijo pot v polfinale.

Ljubljanski košarkarji so se dolgo mučili z državnimi prvaki iz Šentjurja, ki so stik s tekmeci izgubili v zadnji četrtini, a ga v zadnjih sekundah spet našli. Tudi z nekaj sreče je Olimpija na koncu prišla do prve zmage, do polfinala pa potrebuje še eno. Prvo priložnost bo imela v nedeljo v Šentjurju.

Na začetku tekme je vse kazalo, da bo Olimpija zagospodarila na svojem parketu, saj je po dveh minutah in pol vodila z 9:1. Toda le 45 sekund kasneje je že bilo 6:9, v peti minuti pa je Tajfun prvič na tekmi vodil z 10:9. Ljubljančani so še naprej vztrajali v prednosti, zadnjič v prvi četrtini je bilo izenačeno pri 19:19, prvih deset minut pa se je končalo z 21:19.

Drugih deset minut so bili varovanci Gašperja Potočnika pred fanti Dejana Mihevca vse do ene minute in štirih sekund pred koncem prvega polčasa, ko je Sandi Čebular izenačil na 37:37. Sava Lešić je nato zapravil met za tri točke, Šentjurčani pa so na drugi strani igrišča prek Ceole Parka zadeli za 39:37.

Na preobrat v drugem polčasu je sredi tretje četrtine nakazal Lešić, ko je dal dva koša za 47:43. Tajfun je še vztrajal, vodil z 48:47, nakar je Olimpiji uspel delni izid 7:0, prednost šestih točk pa je nato znala ohraniti. Po dobri minuti zadnje četrtine so gosti sicer znižali na 61:63, toda z delnim izidom 5:0 so domači spet pobegnili na +7. Prednost so do 37. minute povečali na 75:63, a se gosti niso predali. Dobro minuto pred koncem so zadeli za 72:76, Samuel Parker je 43 sekund do konca zadel za 74:76, 2,4 sekunde še trojko, ki pa je sodniki niso priznali, ker je bil pri metu prepozen. Miha Lapornik je zmago potrdil z dvema prostima metoma.

Sava Lešić je bil najboljši strelec tekme z 28 točkami, k temu je dodal še osem skokov, na drugi strani je Sandi Čebular dosegel 19 točk.