Poroka na prvi pogled: Katja za kratek čas ...

Šport

V Marof se vrača elitni rokomet

Piše: R.K.

28.05.2022 12:01

Rokometaši Moškega rokometnega kluba Krka so z včerajšnjim 26. krogom v 1. B DRL sklenili tekmovalno sezono 2021/22.

Novomeščani so po odigranih dvaindvajsetih tekmah zbrali 20 zmag in 40 točk, kar je zadostovalo za odlično 2. mesto.
Tako so si poleg prvouvrščene ekipe iz Krškega v prihodnji sezoni zagotovili nastop v najelitneši rokometni druščini.
Varovanci trenerja Mirka Skoka so drevi odigrali še zadnjo tekmo, gostovali so v Sevnici, srečanje, ki so ga Novomeščani dobili s (13:16 ), je bilo zgolj revijalnega značaja. Krkaši so se od sezone torej poslovili na najlepši način- z zmago, bilo je 19:32 (13:16).
Krkaši, ki so v tej sezoni prikazali odlične predstave, so tokrat tekmo odprli nekoliko v krču, kar so s pridom izkoristili domačini in do 18. minute vodili za dva, tri zadetke. Novomeščani so Sevničanom hitro odgovorili in po izenačenju na 8:8 tekmo vrnili v izhodišni položaj. Do glavnega odmora so prevladale krkine izkušnje ter odlična igra v obrambi in napadu. Polčas sta ekipi zaključili s 13:16. V drugem delu so krkaši prikazali povsem drugačen obraz in še enkrat več dokazali, zakaj so si zaslužili povratek v prvo ligo. Ritem tekme so uspešno diktirali vse do zadnjega sodniškega žvižga, domačini pa možnosti za kakršen koli preobrat niso imeli. Na koncu je bil rezultat srečanja 19:32.