Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

Mojster Jure o vzgoji otrok: V življenju se bodo ...

crypto.com arena Ekipa24.si

Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

Visok poraz nogometašev Krke, zmaga Krčanov

06.04.2016 18:03

Na Portovalu sta se pomerili ekipi Krke in velenjskega Rudarja. Slednji so prepričljivo vodili skozi celo tekmo in napolnili mrežo nasprotnikov.

Nogometaši Rudarja so premagali Krko s 5:1 (4:0).

* Stadion Portoval, gledalcev 100, sodniki: Jug (Tolmin), Žunič (Kranj) in Pospeh (Ljubljana).
* Strelci: 0:1 Črnčič (8.), 0:2 Eterović (30.), 0:3 Pišek (34.), 0:4 Džinić (44.), 1:4 Fuček (75.), 1:5 Grbić (90.).
* Krka: Mitrović, Bogdan, Vučkić, Brkljača (od 55. Kostanjšek), Fuček, Marotti, Kabiru (od 37. Perič), Wlbeck, Potokar, Dangubić (od 72. Majstorović), Majcen.
* Rudar: Radan, Kašnik, Pišek, Trifković (od 84. Grbić), Črnčič, S. Babić, Bolha, Džinić, Jahić, Eterović (od 62. Prašnikar), M. Babić (od 75. Krcič).
* Rumeni kartoni: S. Babič.
* Rdeč karton: /.

V dvoboju z dna prvenstvene lestvice, Krka je zadnja, deseta, Rudar pa osmi, je danes na stadionu Portoval sledil pomemben dvoboj v boju za obstanek. Boljše so ga izkoristili gostje iz Velenja, ki so v Novem mestu prišli do visoke zmage.

Ekipi sta se v tej sezoni srečali že trikrat, enkrat so bili boljši Novomeščani, dvakrat sta se moštvi razšli z remijem in delitvijo točk. Rudar se je s pomembno zmago proti Celju dvignil z dna lestvice. Dva zadetka Mateja Eterovića z enajstmetrovke sta zadoščala za zmago na sosedskem derbiju proti Celju.

Rudarji so si lepo popotnico k zmagi zagotovili že v prvem polčasu, ki so ga dobili z visokih 4:0. Že v osmi minuti je mrežo domačega vratarja Miodraga Mitrovića načel Leon Črnčič. Rudar je izvajal prosti strel z desne strani, najvišje je v kazenskem prostoru skočil Črnič in zadel v daljši vratarjev kot.

Že po pol ure je na semaforju pisalo 0:2, s sredine igrišča je z evrogolom zadel Eterović, ki je lepo opazil slabo postavljenega Mitrovića. Štiri minute kasneje je zadel še Pišek, ki je prejel podajo na petih metrih in brez težav matiral domačega vratarja. Minuto pred koncem prvega polčasa je podajo iz kota v gol spremenil še Elvedin Džinić.

V drugem polčasu so se krkaši le prebudili in začeli ofenzivo na vrata Rudarja, a so se Velenjčani uspešno branili. Gostje so znova prišli do priložnosti v 70. minuti, ko je Mario Babič nastreljal vratarja Mitrovića.

V 75. minuti so domači le prišli do zadetka. Prosti strel z roba kazenskega prostora gostov je izvajal Josip Fuček, meril preko živega zidu, žoga pa je končala za hrbtom gostujočega čuvaja mreže Mateja Radana.

Čeprav so domači v drugem polčasu popravili svojo igro, višje od častnega zadetka niso zmogli. Njihovo usodo je po napaki domače obrambe z golom v 90. minuti zapečatil še Denis Grbić. Luka Prašnikar je z desne strani sam krenil proti vratom Krke, že preigral vratarja, a zadel vratnico, do odbite žoge je prišel Grbić in jo pospravil v mrežo.

Rudar bo v 29. krogu v soboto gostil Gorico, Krka pa v nedeljo gosti Celje.

CELJE - KRŠKO 0:1 (0:1)
Đurković 35.
RK: Čirjak 51.; Štefanac 51.

* Stadion Arena Petrol, gledalcev 750, sodniki: Balažič, Praprotnik, Kovačič (vsi Ljubljana).
* Strelec: 0:1 Đurković (35.).
* Celje: Kotnik, Kous, Krajcer (od 16. Klemenčič), Vidmajer, Čirjak, Brlečić (od 42. Pišek), Miškić, Pajač, Požeg Vancaš, De Sousa, Podlogar (od 69. Omoregie).
* Krško: Zalokar, Sikošek, Gregov, Vuklišević, Pušaver, Žinko, Urbanč (od 17. Špiler), Hotić, Poljanec (od 72. Čeh), Štefanac, Đurković (od 86. Petranić).
* Rumeni kartoni: Klemenčič, Kous; de Sousa, Pušaver, Hotić.
* Rdeči karton: Čirjak (52.), Štefanac (52.).

GORICA - OLIMPIJA 1:1 (0:1)