Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

Šport Garmisch-Partenkirchen

Vonnova do zmage z več kot poldrugo sekundo prednosti

06.02.2016 13:51

Američanka Lindsey Vonn nadaljuje s sijajnimi predstavami na smukih za svetovni pokal alpskih smučark. Vknjižila je že 76. zmago.

Vonnova je slavila z velikansko prednostjo kar 1,51 sekunde pred drugouvrščeno Švicarko Fabienne Suter. Tretje mesto je pripadlo Nemki Viktorii Rebensburg, ki se je na progi Kandahar 1 zadržala še šest stotink sekunde dlje.

Za edine slovenske točke je z 22. mestom (+3,91) poskrbela Vanja Brodnik. Brodnikova je osvojila svoj najboljši dosežek na smukih za svetovni pokal, prvič se je zavihtela med prvo trideseterico ter dobitnice smukaških točk. Pred tem je bila njena najboljša uvrstitev 32. mesto s smuka v Garmischu marca 2013.

Ilka Štuhec ni ponovila sijajne lanske vožnje, ko je bila v Garmischu peta. Po klasični napaki, zašla je iz idealne smeri ter zgrešila vratca, je prvič v tej sezoni v hitrih disciplinah ostala brez uvrstitve.

V nedeljo bo v Garmischu še superveleslalom.