Šport

Žak Eržen in Gašper Štajnar druga v Italiji, Boštjan Murn odličen na GP della Liberazione

Piše: R.K.

26.04.2023 11:03

V Italiji je bil včeraj državni praznik ob dnevu osvoboditve, zato je na dela prost dan potekalo precej kolesarskih dirk. Mlajši člani so se udeležili najodmevnejše - GP della Liberazione. Na krožni mestni dirki v Rimu, ki je bila zahtevna, hitra in zanimiva je slavil domačin Alessandro Romele (Team Colpack Ballan), drugi je bil Danec Gustav Wang (Restaurant Suri - Carl Ras), tretji pa zmagovalčev soimenjak in rojak Alessandro Pinarello (Green Project-Bardiani CSF-Faizane). Dirko je končala samo slaba polovica vseh kolesarjev, odličen 12. je bil Boštjan Murn, ki je z zmagovalcem zaostal 40 sekund in je bil na težki preizkušnji, na kateri je nastopila tudi reprezentanca Slovenije, najboljši Slovenec. Gal Glivar, Aljaž Turk, Martin Jurik in Dimitar Jovanoski dirke niso končali.

Starejši mladinci so nastopili na 68. Coppa Montes v Italiji. Najbolje se je odrezal Žak Eržen, ki je osvojil odlično drugo mesto. Rezultati: https://firstcycling.com/race.php?r=15417&y=2023 V mestu Fiume Veneto pa so na dirki Strade Fiumane nastopili mlajši mladinci, deklice in dečki (A, B). Na zanimivi dirki, ki je potekala tudi po makadamu, je v deževnih razmerah Gašper Štajnar med mlajšimi mladinci osvojil 2. mesto.