Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

Novice Brežice

F: 5. Rokvičev memorial tudi v spomin na Jožeta Volčanška

12.02.2017 15:27

Konec januarja je v Mladinskem centru Brežice potekal 5. šahovski turnir v spomin na pokojnega Vladeta Rokvića, nekoč pomembnega člana šahovskega kluba Brežice.

Tokrat so Rokvičevem memorialu dodali še Volčanškov in se skupaj spomnili dveh pomembnih članov ekipe ŠK Brežice. Jože Volčanšek je nepričakovano umrl leta 2016 in njegova zadnja želja je bila, da bi v njegov spomin organizirali turnir skupaj z Rokvičevim. V ŠK Brežice so skupaj s svojci obeh družin to tudi omogočili.

Turnir je tokrat odprl Robert Volčanšek, sin pokojnega Jožeta, prenosni pokal je pa tradicionalno predal Vladetov vnuk Filip, ki je kot najmlajši član tudi sodeloval v turnirju.

Šahiralo se je v pospešenem tempu 9 kol, 10min/partijo. Zmagovalec turnirja je bil Robert Volčanšek (ŠK Brežice), drugo mesto je osvojil Hilmija Ahmatovič (ŠK Triglav Krško), tretja je bila Ana Urbanč (ŠK Triglav Krško).

Od otrok je prvo mesto osvojil Glas Bruno (ŠK Brežice), drugi je bil Šporar Žanluka (ŠK Triglav Krško), tretji pa Kodrič Plevnik Kristjan (ŠK Triglav Krško).

Vsi otroci so dobili priznanje za sodelovanje, kot vzpodbudo za prihajajoče dosežke.