pirc musar bql Svet24.si

Tako je predsednica Pirc Musar zapela na koncertu ...

asfinag Svet24.si

Z avtoceste rešili izgubljeno mamo raco in devet ...

matjaz kovacic bobo Necenzurirano

Ne Ljubljana. Da je Maribor izgubil banko, so ...

tina gaber robert golob krizarjenje ickoti Reporter.si

Golob ni imel časa razmišljati o naši ...

roglic Ekipa24.si

Zdaj je znano, kje bo Primož Roglič koval formo ...

Sašo Miljuševič Njena.si

Kaj se danes dogaja s prvim zmagovalcem ...

irving-doncic Ekipa24.si

'Moj brat!' Kakšne besede Kyrieja Irvinga o Luki ...

Novice Brežice

Končanje stečajnega postopka Vina Brežice predvidoma konec poletja

Piše: Radio Krka/STA

Čas objave:
29.06.2015 11:13

V okviru stečajnega postopka družbe Vino Brežice, ki je od leta 2009 v stečaju, je upravitelj Zlatko Vili Hohnjec uspel prodati večino premoženja in po zbiranju nezavezujočih ponudb tudi nekaj njenih blagovnih znamk. Premoženje, ki ga ni moč unovčiti, približno 155.000 evrov, je prenesel na upnike. Končanje postopka predvideva konec poletja.

Hohnjec je povedal, da pripravlja po preselitvi arhiva Vina Brežice, ki jo bodo opravili te dni, še pred sodnimi počitnicami ali avgusta zadnjo delitev, s katero bo delavcem, ki so glavnico svojih terjatev že dobili v celoti poplačano, izplačal še pripadajoče obresti.

Glede poplačila terjatev ločitvenih upnikov je pojasnil, da so ti dobili, kar jim je pripadalo oz. kar je bilo mogoče dobiti.

Glavnino nepremičnin in opremo Vina Brežice v stečaju so na predlanski dražbi, tretji po vrsti, za 2,5 milijona evrov prodali podjetju BGS elektrika z Dobove, ki v brežiških prostorih nadaljuje s proizvodnjo.


Sicer pa je Okrožno sodišče v Krškem po tem, ko je zaradi večmesečnih zaostalih izplačil delavcem v Vinu Brežice potekala enomesečna stavka, septembra 2009 razpisalo stečaj družbe. Prvo dražbo so nato opravili junija 2010 in drugo januarja 2011. Hohnjec pa je skušal nepremičnine in opremo družbe kasneje prodati tudi z zbiranjem nezavezujočih ponudb.

Omenjeno podjetje je leta 2008, ko je prešlo v last tedanjega direktorja Mihajla Čuleta, zaposlovalo približno 150 delavcev, pri pijačah pa je imelo na slovenskem trgu približno osemodstotni delež.