Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Šport

5 zlatih medalj na prvenstvu Štajerske

Piše: R.K.

29.01.2024 09:47

V soboto je Fight Club Shony s taekwondoisti nastopili na prvem letošnjem tekmovanju. Prvenstva Štajerske, na katerem je nastopilo 184 tekmovalcev iz Slovenije, Srbije in Češke, so se sicer zaradi epidemije viroz in bolezni udeležili v precej okrnjeni zasedbi, a bili kljub temu zelo uspešni. Borici Fight Club Shony so v 11 dvobojih 8krat slavili in osvojili 5 zlatih, 2 srebrni in 3 bronaste medalje.

Prva mesta so osvojili:
Amelia Koritnik - borbe mlajše kadetinje do 36 kg
Evita Koritnik - borbe deklice do 22 kg
Matej Zagmajster - borbe mlajši kadeti do 39 kg
Miha Tomše - borbe mlajši kadeti do 33 kg
Nea Glogovšek - kick deklice 2017-18
Srebrni medalji je osvojil Janis Vaš in sicer v kategorijama kick dečki 2017-18 in v borbah dečkov do 22kg, bronaste medalje pa:
Leni Bizjak - borbe kadetinje do 51 kg
Žan Zajec - borbe mlajši kadeti do 30 kg in
Lukas Deržič - kick dečki 2017-18

Tekmovalno leto so pri Fight Club Shony začeli zelo uspešno. V februarju jih čakajo nastopi vseh tekmovalnih selekcij (karate, boks, taekwondo) vrhunci prve polovice leta 2024 pa bodo nastopi na evropskem prvenstvu za najmlajše v taekwondoju (Albanija, junij), svetovnem pokalu Karate 1 Youth League v karateju (Hrvaška, junij) in evropskem kadetskem prvenstvu v boksu (julij, Italija).