Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

Šport Lienz

Ana Drev po vrhunski rezultat na naslednji tekmi

29.12.2015 06:38

Ljubitelji alpskega smučanja so včeraj nestrpno pričakovali drugi tek veleslaloma svetovnega pokala v avstrijskem Lienzu. Razlog je bil povsem preprost, saj je po polovici tekme vodila Ana Drev.

(Foto: Gepa)

30-letnica, ki je v letošnji sezoni v vse boljši formi, je imela pred drugo Švicarko Lara Gut dve, pred tretjo Avstrijko Evo-Mario Brem pa šest stotink sekunde prednosti. V finalu je Ana odločno napadla ter se pogumno borila s progo Schlossberg. Nekje na polovici proge pa je naredila napako in predčasno končala nastop. Odstop vodilne je izkoristila Gutova, ki je prišla do nove zmage, dvanajst stotink je na drugem mestu zaostala Tina Weirather iz Liechtensteina, tretja pa je bila Nemka Viktoria Rebensburg (+0,30).

V finalni vožnji smo imeli tudi Katarino Lavtar. Po ″prvem polčasu″ je držala 29. mesto, a je podobno kot Ana tudi ona v finalu odstopila. Naši smučarki tako nista uspeli izkoristiti finalne postavitve glavnega trenerja Denisa Šteharnika.

Premierni nastop med elito je več kot odlično opravila Meta Hrovat, ki je z visoko štartno številko 61 prismučala na 35. mesto, za finalom pa zaostala le za 16 stotink sekunde. Četrta predstavnica Tina Robnik je nastop na prvi progi končala predčasno.

Prva vožnja slaloma za ženske v Lienzu bo danes ob 10.30 uri, druga pa ob 13.30 uri.