Šport Brez opisa

Argentina v bolj varnih vodah, Brazilija trdno prva

Piše: Radio Krka, STA

16.11.2016 08:55

Zadnje kvalifikacijske tekme v letu 2016 za uvrstitev na svetovno prvenstvo v Rusiji 2018 so opravili tudi južnoameriški nogometaši. Argentinci, ki jim je po zaporednih porazih že tekla voda v grlo, so se pobrali in se z zmago s 3:0 (2:0) proti Kolumbiji povzpeli na peto mesto lestvice, kjer so zanesljivo prvi Brazilci.

Argentinci so prejšnji teden doživeli polom proti Braziliji, ko so prepričljivo izgubili. Kritike so se kar vrstile, selektorski stolček Edgarda Bauze se je že pošteno majal. Zdaj je spet nekoliko bolj mirno, za kar so poskrbeli Lionel Messi in soigralci z zanesljivo zmago proti Kolumbijcem. Tekmece je z natančnim prostim strelom načel Messi v deseti minuti, sredi prvega polčasa je njegovo natančno podajo v zadetek spremenil Lucas Pratto, piko na i pa je v dvoboju v San Juanu postavil Angel Di Maria (84.).

Zdaj so Argentinci na petem mestu, ki v Južni Ameriki prinaša dodatne kvalifikacije za uvrstitev na SP, prve štiri ekipe se bodo tja uvrstile neposredno. Za zdaj so na teh mestih Brazilija, Urugvaj, Ekvador in Čile.

Brazilci so se utrdili na prvem mestu po zmagi v gosteh proti Peruju z 2:0 (0:0), v polno sta zadela Gabriel Jesus (58.) in Renato Augusto (78.). Čile pa je s 3:1 premagal Urugvaj. Za Čilence je dvakrat v polno zadel Alexis Sanchez (60., 75.), ki je zdaj s 36 reprezentančnimi zadetki le še za enega oddaljen od rekorderja ekipe Marcela Salasa.

Spodrsljaja Kolumbije, ki je zdaj šesta na lestvici, pa ni izkoristil njej prvi zasledovalec Paragvaj; ta je namreč v Boliviji klonil z 0:1 in ostal pri 15 točkah. Ekvador je zadnjeuvrščeno Venezuelo odpravil s 3:0.