Poroka na prvi pogled: Trk realnosti takoj po ...

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

Šport Nova Gorica

Atleti AK Krka osvojili 8 medalj

10.07.2016 10:37

Sobota prvi dan Državnega prvenstva, ki je bilo združeno za starejše mladince in mlajše člane, je potekalo v vroči Novi Gorici. Prvi tekmovalni dan je bil uspešen za naše atlete, saj so osvojili osem medalj in sicer eno zlato, pet srebrnih in dve bronasti.

V soboto so se med nosilce medalj med mlajšimi člani vpisali David Kastrevc v metu kopja, kjer je z daljavo 61.44m osvojil prvo mesto, Norma Resnik je v metu kladiva z rezultatom 18.83m zasedla drugo mesto, drugi je bil tudi Lovro Klobučar v teku na 110m z ovirami (20.58s) in pa moška štafeta 4x100m v postavi Matjaž Pregrat, David Kastrevc, Blaž Murn in Ahac Moretti, ki je v cilj prišla v času 44..37s. Ahac Moretti je bil v teku na 100m s časom 11.01s tretji (v kvalifikacijah je tekel 10.83s), tretja pa je bila tudi Karla Ljubi v teku na 100m z ovirami (17.29s).

Pri starejših mladinkah smo imeli eno predstavnico, ki je danes stopila na stopničke in sicer Tinkaro Zalokar, ki je v teku na 100m osvojila drugo mesto in z rezultatom 12.25s postavila osebni in klubski rekord. Žan Žepič pa je v kategoriji starejših mladincev v teku na 5000m osvojil prav tako drugo mesto (17:17,74).

Četrto mesto je pri mlajših članih osvojil Matjaž Pregrat v teku na 1500m (4:06,10). V teku na 100m je bil v kvalifikacijah Blaž Murn osmi s časom 11.23s, s čimer se je uvrstil v finale, kjer pa je bil zaradi prehitrega starta diskvalificiran. V tej disciplini je še nastopil Jernej Žefran, ki je tekel 12.83s.

Joško Švirt je pri starejših mladincih v skoku s palico osvojil šesto mesto s preskočenimi 3.20m, v teku na 100m je nastopil Mitja Kolenc, ki je s časom 11.41s zasedel deseto mesto.

V teku na 1500m so nastopili trije predstavniki, Simon Iskra je zasedel osmo mesto s časom 4:19,14, Rok Pugelj deveto mesto s časom 4:19,63, Jošt Žnidaršič pa je v cilj pritekel v 4:24,20.
Pri starejših mladinkah je v teku na 400m nastopila Ema Štukelj, ki je prišla v cilj v času 1:01,75.

V okviru Državnega prvenstva je potekal tudi miting. Blaž Brulc in Urh Štupar sta nastopila v teku na 100m. Blaž je v cilj pritekel v času 10.85s, Urh pa v 11.33s. Urh je kasneje nastopil še v teku na 400m, kjer pa je dosegel čas 50.89s. V daljino pa je nastopil Martin Gradišek, kjer je skočil 6.79m daleč.