Poroka na prvi pogled: Trk realnosti takoj po ...

Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

Šport Beograd

AVDIO: Krka nadigrala Mega Leks

05.11.2016 12:39

Košarkarji Krke so v 8. krogu lige Aba v gosteh premagali Mega Leks s 96:95 (26:17, 44:50, 76:75).

* Dvorana Pinki, gledalcev 1000, sodniki: Radović, Herceg in Arsenijević.
* Mega Leks: Mushidi 14 (3:4), Jaramaz 14, Kaba 7 (1:2), Zagorac 19 (2:6), Čančar 4 (2:3), Tejić 10, Novak 27 (2:4).
Simić, Aranitović, Đoković, Jaramaz, Veljković, Ivanović, Samardžiski, Luwawu-Cabarrot, Kaba, Simeunović, Nikolić, Janković.
* Krka: Rebec 23 (6:10), Curry 10 (1:1), Kastrati 2 (0:1), Rojc 2 (2:4), Čebular 17 (0:2), Ritlop 2, Šiška, Polutak, Elliott 17 (3:5), Luković 23 (2:4).
* Prosti meti: Mega Leks 10:19, Krka 14:26.
* Met za tri točke: Mega Leks 17:36 (Novak 7, Mushidi in Zagorac 3, Jaramaz in Tejić 2), Krka 14:28 (Rebec in Luković 5, Čebular 3, Curry).
* Osebne napake: Mega Leks 24, Krka 23.
* Pet osebnih: Čančar, Elliott.

Košarkarji Krke so vknjižili še tretjo tesno in pomembno zmago v ligi Aba. Na gostovanju pri Mega Leksu so zmagali s 96:95.

Krka je začela odlično, v 5. minuti je vodila s 15:2. Mega Leks se je nato prebudil, začel dosegati točke, vendar so ga Novomeščani držali na varni razdalji, prvih 10 minut so dobili s 26:17. Srbi so stopili na plin in se v 15. minuti tekmecem približali na 33:35, v 17. minuti pa prvič na tekmi izenačili na 38:38. Mega Leks je prvič na tekmi vodil pri izidu 41:40 v 18. minuti, do polčasa pa si je priigral šest točk prednosti.

Novomeška ekipa ni vrgla puške v koruzo, v 25. minuti je izenačila izid na 58:58, nato pa z delnim izidom 5:0 spet povedla. Po 30 minutah je imela točko prednosti, ki pa je hitro skopnela in se spremenila v štiri točke zaostanka. A je ekipi Dejana Mihevca uspel še en preobrat, v 37. minuti je po trojki Matica Rebca vodila z 89:88, po košu Jureta Ritlopa pa 91:88. Prednost je Krki uspelo ohraniti do konca, čeprav so se ji tekmeci približali na 95:96.

V festivalu trojk, Mega Leks jih je dal 17, Krka pa 14, je bil v tem elementu igre najboljši Jovan Novak, ki jih je dal sedem, skupaj pa 27 točk. Matic Rebec je za Novomeščane dosegel 23 točk, od tega pet trojk, enako število točk je zbral tudi Marko Luković.

Liga Aba se bo nadaljevala prihodnji konec tedna. Krka bo v nedeljo, 13. novembra, točno opoldne gostila MZT Skopje.