Sodnik zavrnil tožbo proti Stevenu Tylerju

Teden dni premora za MasterChef Slovenija

Šport Oklahoma City

Brez Dragića in Udriha brez možnosti za zmago

18.01.2016 11:32

Košarkarji Miamija so niz šestih tekem v gosteh zaključili s četrtim porazom v severnoameriški ligi NBA.

Proti Oklahomi so bili brez možnosti za uspeh. Nastopili so brez Gorana Dragića, ki ima poškodovano mišico, ter Bena Udriha, ki čuti bolečine v vratu, zato so dosegli najnižje število točk v sezoni. Rezultat je bil 99:74.

Ključna igralca Oklahome sta bila Kevin Durant s 24 točkami in 10 skoki ter Russell Westbrook, ki je zabeležil peti trojni dvojček v sezoni - 13 točk, 10 skokov, 15 podaj. Oklahoma se je s četrto zaporedno zmago povzpela na izkupiček (30-12), Miami, za katerega je Dwyane Wade dosegel 22 točk, pa je zdrsnil na 23-18.

Še naprej odlično igra San Antonio. Proti Dallasu je zabeležil enajsto zaporedno zmago in 33. zaporedno na domačem parketu, upoštevajoč še prejšnjo sezono. Na enajstih od šestintridesetih tekmah v tej sezoni so Spurs tekmeca premagali z vsaj 25 točkami razlike. Dallas so tokrat odpravili s 112:83. Prvi strelec domačih je bil LaMarcus Aldridge (23), izkazali pa so še Boris Diaw (16), Kawhi Leonard (15) in Jonathon Simmons (14).

Največ košev so videli gledalci v Denverju. Gostitelji so v zadnji četrtini dosegli kar 45 točk, vključno z odločilno trojko Randyja Foya 21 sekund pred koncem tekme. Nuggets so tako zabeležili sedmo zaporedno zmago na domačem parketu, Indiana pa se je morala sprijazniti s tretjim porazom v nizu.

Serijo porazov so raztegnili tudi Los Angeles Lakers, ki niso bili kos Houstonu, medtem ko je Minnesota prekinila negativni niz devetih tekem brez zmage. Zanesljivo je premagala Phoenix.