Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Teden dni premora za MasterChef Slovenija

Šport Monza

Brez kazni za Mercedes, Hamilton ostaja zmagovalec Monze

06.09.2015 15:36

Britanec Lewis Hamilton ostaja zmagovalec dirke formule 1 v Monzi. Vodstvo tekmovanja je sporočilo, da je po preiskavi domnevnih nepravilnosti v ekipi Mercedes sklenilo, da se vrstni red ne bo spreminjal. Hamilton je zmagal pred Ferrarijevim voznikom Nemcem Sebastianom Vettlom, tretji je bil Brazilec Felipe Massa z Williamsom. Hamilton je moral na uradno potrditev zmage na dirki, ki jo je sicer na stezi dosegel prepričljivo, počakati nekaj ur. Vodstvo dirke je namreč kmalu po koncu sporočilo, da preiskuje domnevno kršitev pravil, saj naj bi bil tlak v eni od pnevmatik na njegovem dirkalniku prenizek.

Britanec Lewis Hamilton (Mercedes) naj bi dosegel novo zmago v svetovnem prvenstvu formule 1 in se še bolj utrdil na prvem mestu skupnega seštevka. Na preizkušnji za VN Italije v Monzi, 12. dirki sezone, je navijače Ferrarija z drugim mestom navdušil Nemec Sebastian Vettel, tretji je bil brazilski veteran Felipe Massa (Williams).

Drugi mercedesov dirkač Nico Rosberg, drugi v skupnem seštevku SP, je dva kroga pred koncem, ko je bil tretji, zaradi okvare motorja zapeljal s steze, ko je bil na tretjem mestu, nazadnje je bil le 17. in ostal brez novih točk.

Skupno je po sedmi zmagi v sezoni in skupno že 40. v karieri na prvem mestu ostal Hamilton, ki ima zdaj že 252 točk, Rosberg je ostal pri 199, približal pa se mu je Vettel, ki jih ima zdaj 178.

Naslednja dirka bo preizkušnja v Singapurju čez 14 dni.

Izidi dirke svetovnega prvenstva formule 1 za VN Italije v Monzi in skupni vrstni red.