Botri: Ste videli, kaj se je zgodilo z Vinkom ...

irving-doncic Ekipa24.si

'Moj brat!' Kakšne besede Kyrieja Irvinga o Luki ...

Calcit kljub dobri borbi Krke odnesel tri točke

06.12.2021 05:37

V desetem krogu prvenstva sta se v Novem mestu pomerila Krka in Calcit Volley. Zmage s 3:1 so se razveselili odbojkarji iz Kamnika. Kamničane sta do zmage vodila Pavlović (21 točk) in Bregar (19, 8 blokov), pri Krki pa sta bila najbolj razpoložena Peterlin (14) in Travnik (12).

Krkaši so v prvem nizu proti favoriziranim Kamničanom korak uspeli držati le do polovice
niza. V osrednjem delu niza so na plano prišle kvalitete gostujočih odbojkarjev. Z dobro igro v bloku in zanesljivimi napadalnimi udarci, predvsem Bregarja in Gasparinija, so Kamničani
pobegnili na 12:18. Domači trener Mišin je vzel še drugi polminutni odmor, a prednost
gostov je bila previsoka, da bi domači lahko računali na preobrat. Krkaši so premalo storili v
napadu, na drugi strani pa je odlično deloval blok - kar štiri uspešne je zbral Bregar. Niz je z
uspešnim napadom zaključil Pavlović za 25:19 v korist Calcita.

krka-in-calcit-volley
Krka in Calcit Volley
MOK Krka

Drugi niz je tekel bolj po načrtih Dolenjcev. Prvič so resneje zapretili po asu Travnika za 9:6.
Nadaljevali so z borbeno igro v obrambi, dvignili sprejem in posledično je stekel tudi napad,
razpoložen je bil predvsem Travnik. Gostom je nekoliko padel sprejem, tudi servis ni bil tako
učinkovit, kot v prvem nizu in Krkaši so to izkoristili. V končnici so Kamničani vzpostavili
ravnovesje in se približali na vsega točko zaostanka (22:21). Domači trener Mišin je reagiral s
polminutnim odmorom, ta pa je bolje koristil domačinom. Peterlin je z uspešnim napadom
priigral prvo zaključno žogo, končnih 25:22 pa je postavil Travnik, ki je z blokom ujel
Gasparinija.

MOK Krka

Še najbolj izenačen je bil tretji niz, čeprav je po zaostanku domačinov s 5:9 že kazalo, da bo
niz zlahka pripadel Kamničanom. Na dober servis Travnika so Krkaši poskrbeli za preobrat in prvo vodstvo s 15:14. Krkaši so zatem povedli z 19:16, v pravem trenutku pa je gostujoči
trener Pleško v igro poslal mladega Mujanoviča. Ta je ekipi z odličnim blokom vlil potrebno
energijo. Kamničanom je uspel preobrat s tremi zaporednimi točkami (napada Pavlovića,
blok Bregarja in napad Klobučarja) za 22:23. Naslednja točka je pripadla domačinom, s čimer se gostujoči odbojkarji niso strinjali, za negodovanje pa so si prislužili še rumeni karton. V odločilnih momentih je odgovornost prevzel Klobučar. Kamničanom je sprva priigral prvo zaključno žogo. Krkaši so na račun dveh napak gostov prišli do svoje prve, pri tem pa je tudi ostalo. Klobučar je s tremi uspešnimi napadi zapored zapečatil zmago Calcita (25:27).

MOK Krka

Tesen poraz v končnici tretjega niza je Kamničanom dal veter v jadra, Krkaši pa se nikakor
niso uspeli pobrati. Pobuda je bila krepko na strani gostov. Izkazal se je mladi Mujanovič, še
naprej je bil nerešljiva uganka Bregar, svoje pa je dodal tudi Pavlović. Krkaši so imeli preveč
težav tako na sprejemu kot pri realizaciji napada, da bilahko kakorkoli ogrozili Kamničane. Le ti so na koncu Krki prepustili vsega 14 točk.

MOK Krka

Tit Jaklič, libero Krke: "Prve tri nize smo se zelo dobro borili. Škoda, da nam je v tretjem nizu malo zmanjkalo. V četrtem nizu nam enostavno nič ni steklo. S pristopom, kot smo ga imeli v prvih treh nizih, gremo naprej, najprej v sredo proti Salonitu, nato še v soboto proti
Triglavanom."

Miha Bregar, bloker Calcita: "Vsekakor smo pričakovali zahtevno tekmo. Krka v domači dvorani igra zelo dobro, kar so denimo pokazali proti Mariboru. Vzeli so nam set. K sreči se je tekma v tretjem nizu prelomila v našo korist, ko smo v ključnih trenutkih pokazali več zbranosti. Menim, da smo do zmage prišli zasluženo in smo veseli novih treh točk."