Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

Mojster Jure o vzgoji otrok: V življenju se bodo ...

Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

Šport Ljubljana

FOTO&AVDIO: Krka ligo za prvaka začela s porazom v Ljubljani

26.02.2020 21:53

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 1. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Krko s 86:77.

Košarkarji Cedevite Olimpije so uspešno začeli nastope v ligi Nova KBM. Potem ko v prvem delu niso sodelovali v državnem prvenstvu, so v uvodnem krogu lige za prvaka premagali Krko s 86:77. Ljubljančani so do zmage prišli težje, kot kaže končni rezultat. Gostje so bili namreč v ospredju skoraj 25 minut, v zaključku pa je imel domači strateg Jurica Golemac dva zelo razpoložena posameznika, ki sta ob dobri ekipni predstavi v obrambi prevesila tehtnico na stran Cedevite Olimpija.

Mikael Hopkins je bil s 26 točkami prvi strelec tekme (met iz igre 9:14), Jaka Blažič pa je v drugem polčasu dosegel 11 točk, skupno 19 (trojke 5:10). Na drugi strani je največ točk zbral Jure Balažič (15, trojke 3:4).

Krko 3. marca doma čaka obračun s Hopsi s Polzele.