Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Matej Mohorič o nedolžni ureznini, ki mu je niso...

Šport Erzurum

Dežman in Hvala na prvih dveh mestih

04.02.2017 16:20

Nejc Dežman je zmagal na tekmi celinskega pokala v smučarskih skokih v turškem Erzurumu, kjer je manjkalo kar precej reprezentanc. V prvi seriji je postavil rekord prenovljene naprave s 137,5 metra, v finalu pa je mejo prestavil še na 143 metrov. Na koncu je v kraju, kjer je pred petimi leti postal mladinski svetovni prvak, zbral 269,7 točke.

Edini, ki se mu je uspel približati je bil Jaka Hvala s 133,5 in 141 metri ter 269,3 točke. Hvala je na omenjenem mladinskem prvenstvu leta 2012 osvojil srebrno medaljo. Popolno slovensko prevlado je tokrat na tretjem mestu preprečil Italijan Sebastian Colloredo z 253 točkami.

Četrti je bil Matjaž Pungertar, peti je bil Miran Zupančič, šesti Rok Justin, deseti pa Timi Zajc.

Vodstvo v skupnem seštevku je ponovno prevzel Zupančič, Dežman je tretji z zaostankom 89 točk.