Šport Miami

Dragić z vročico do desete zaporedne zmage v NBA

Piše: Radio Krka/sta

05.02.2017 08:49

Slovenski košarkar Goran Dragić je v severnoameriški ligi NBA s svojo ekipo Miami Heat dosegel še deseto zmago zapored, potem ko je s 125:102 premagal Philadelphia 76ers. Dragić je k zmagi prispeval 16 točk in osem podaj, najbolj pa se je v vrstah gostiteljev izkazal Hassan Whiteside, ki je v le 27 minutah na parketu dosegel 30 točk in 20 skokov.

"Nič ne razmišljamo o zmagovitem nizu. Vendar pa smo povsem drugačno moštvo kot še pred mesecem dni. Fantje smo zdravi. Igramo skupaj. Zabavamo se. Res smo kot prerojeni," je po desetem slavju v nizu dejal junak večera Whiteside.

Košarkarje Miamija zdaj čakajo štiri tekme v gosteh; najprej se bodo v noči na torek po slovenskem času pomerili z Minnesoto.

New York Knicks, katerih član je tudi Slovenec Saša Vujačić, pa so tokrat v Madison Square Gardnu gostili prvake lige NBA, Cleveland Cavaliers, ki so zmagali s 111:104. Vujačić je odigral šest minut tekme, v tem času pa je zgrešil dva meta na koš.

Izgubili so tudi Detroit Pistons Bena Udriha, ki so gostovali pri Indiana Pacers. Slednji so zmagali s 105:84, Udrih pa ni igral.