Sodnik zavrnil tožbo proti Stevenu Tylerju

Namesto države bo služil zasebnik: 2,55 milijona...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

Šport Noov mesto

F&A: Krkaši boljši od Term Olimia

06.01.2017 09:07

Z dvema petkovima obračunoma se je nadaljevalo 13. kolo Lige Nova KBM. V Podčetrtku je do desete zmage v sezoni prišla novomeška Krka, košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe pa so visoko premagali Portorož. Preostali trije obračuni bodo na sporedu v soboto in v nedeljo.

Novomeški košarkarji so upravičili vlogo favorita in vknjižili deseto zmago v Ligi Nova KBM, medtem ko osmoljenci današnjega dvoboja ostajajo v spodnjem delu lestvice z eno zmago na dvanajstih odigranih tekmah.

Gostitelji so dobro odprli tekmo in v prvi četrtini presenetili favorizirane goste. Ob koncu prve četrtine so si priigrali sedem točk naskoka (25:18), v nadaljevanju tekme pa niso več zdržali vse večjega pritiska varovancev gostujočega trenerja Dejana Mihevca. Ti so počasi prevzeli nadzor in v 13. minuti povedli z 28:27, slabe tri minute pred odhodom na polčas pa prednost povišali na 41:35.

Novomeščani so vse dvome o zmagi razrešili v drugi polovici tekme, ko so imeli vse vajeti igre v svojih rokah. Domači košarkarji so sicer dobre štiri minute pred koncem znižali na 62:66, v končnici pa niso zmogli resneje ogroziti Novomeščanov. V dolenjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Marko Luković in Matic Rebec, oba sta dosegla po 18 točk. V domači zasedbi je Nejc Strnad dosegel 15, Mensud Julević pa je 14 točkam dodal še deset skokov.

Terme Olimia Podčetrtek bo v sredo, 11. januarja, v zaostali tekmi 10. kroga gostila LTH Castings, Krka pa bo 13. januarja prav tako gostila zasedbo iz Škofje Loke.

Izjavi trenerjev po tekmi:
Andrej Žakelj, Terme Olimia Podčetrtek: "Zadovoljen sem s pristopom in borbenostjo mojih košarkarjev. Še vedno sicer delamo preveliko napak, ki jih moramo v prihodnje čim bolj izničiti. Liga je še dolga, če bomo pokazali tak pristop, kot nam je to uspelo danes, hkrati pa tudi to borbenost in željo, smo lahko optimistični."
Dejan Mihevc, Krka: "Podčetrtčani so dokazali, da gre za neugodno in nepopustljivo ekipi, za kar jim čestitam in želim veliko sreče v nadaljevanju prvenstva. Nas pa veseli, da se nam v rotacijo počasi priključujejo poškodovani igralci. Večji del tekme smo predvsem naloge v obrambi dobro izpolnjevali. Želel bi se zahvaliti manjši skupini navijačev iz Novega mesta, da so nas prišli spodbujat v Podčetrtek."

Košarkarji Šenčurja in Portoroža so bili pred začetkom tekme skorajda sosedje na lestvici (8. in 10. mesto), a razmerje zmag je jasno kazalo, kdo je favorit. Domača ekipa je lovila peto v sezoni, gostje šele drugo.

Na koncu je Šenčur brez večjih težav upravičil status favorita. Le v uvodni četrtini je bil dvoboj kolikor toliko izenačen, pozneje pa so domači košarkarji v vsaki četrtini še nekaj dodali in na koncu zanesljivo prišli do novih dveh točk. Portorož je bil še blizu pri 30:35 sredi druge četrtine, potem pa so domači stopili na plin in v naslednjih treh minutah je po delnem izidu 12:0 za Šenčur že kazalo, v katero smero bo šla tekma. Še en podoben mrk so imeli gostje sredi tretjega dela, ko se je njihov zaostanek s 36:49 povečal na 36:59.
Domači so si takrat že lahko privoščili tudi malo manj oster ritem, vseeno pa pazili, da razlika ni padla in po 30 minutah je bila že +26 (69:43). Zadnja četrtina je bila tako bolj formalnost, domači pa so tekmo končali pri 88 točkah in najvišji prednosti 34 točk. Najbolj razpoloženi košarkarji v moštvu Šenčurja so bili Marko Pajić z 19 točkami in šestimi skoki ter Nejc Martinčič in Sead Hadžifejzović s po 14 točkami. Pri poraženih Portorožanih je Andraž Rogelja dosegel 12 točk, Aleks Cvetičanin jih je dodal 11.

V naslednjem kolu bodo košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe igrali v gosteh pri Helios Suns (14. januar), Portorož pa bo že 11. januarja gostil Union Olimpijo.