Teden dni premora za MasterChef Slovenija

Šport Meribel

Flisar za začetek 18.

09.12.2016 15:59

Slovenski smučar prostega sloga Filip Flisar je na uvodni tekmi svetovnega pokala v smučarskem krosu v Val Thorensu izpadel v osmini finala in osvojil 18. mesto. Zmagal je Francoz Jean Frederic Chapuis pred rojakom Sylvainom Miamillierjem in Norvežanom Victorjem Norbergom Oehlingom.

Smučarji krosisti so sezono svetovnega pokala začeli v francoskem Val Thorensu. V Franciji je za Slovenijo nastopil le aktualni svetovni prvak Filip Flisar, ki se je brez težav uvrstil v zaključne boje 32 najboljših tekmovalcev. Mariborčan je v kvalifikacijah dosegel 17. čas, nato pa se mu nastop v osmini finala ni izšel po načrtih.

Flisar je startal dobro, bil na drugem mestu za Švicarjem Jonasom Lenherrjem, nato pa ga je v enem od zavojev prehitel Francoz Jonas Devouassoux. Mariborčan je tako zasedel tretje mesto, končno 18.

V soboto bo v Val Thorensu še ena tekma, naslednje prizorišče svetovnega pokala pa bo 20. decembra v južnotirolskem Innichenu.