Tako malo je manjkalo! Tukaj je posnetek, ...

Šport Beograd

FMP - Krka 78:60

03.01.2017 20:10

Košarkarji novomeške Krke so v 16. krogu lige Aba v gosteh izgubili proti beograjskemu FMP s 60:78

Košarkarji FMP so še drugič v sezoni premagali Novomeščane in imajo po novem enako število točk kot današnji tekmeci, ki ostajajo pri petih zmagah. Domačini so zaostajali le v uvodu prve četrtine, zatem pa bili ves čas v prednosti. Odločilno razliko so naredili v zadnji četrtini.

Novomeščani so tekmo začeli obetavno, z vodstvom 6:0, toda zatem je šlo vse bolj ali manj na stran gostiteljev. Do konca polčasa niso več izgubili prednosti, a so Dolenjci kljub nenatančnemu metu iz igre (28-odstoten, na koncu 33-odstoten) vendarle ostajali na razdalji, ki jim je ponujala upanje na preobrat.

Do tega v tretji četrtini ni prišlo, prav tako ne v zadnji, ko so domači ves čas bežali za približno deset točk. Ko je v 34. minuti zadel Bolden, je prednost gostiteljev znašala že 13 točk (61:48), do konca pa je le še narasla na 18 točk. Takšna je bila tudi največja razlika.

Pri domačih je bil z 18 točkami najuspešnejši Dragan Apić z 18 točkami, pri gostih je Sandi Čebular dosegel štiri manj.

Novomeščane naslednja tekma v tem tekmovanju čaka v nedeljo, ko bodo gostili Budućnost.