Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

Šport Beograd

FMP - Krka 97:99

02.10.2023 21:55

Košarkarji Krke so v 1. krogu lige Aba po podaljšku premagali FMP z 99:97 (27:18, 53:44, 74:68, 83:83).

* Dvorana FMP, gledalcev 650, sodniki: Radojković (Hrvaška), Porobić, Nikšić (oba BiH).
* FMP: Watson 19 (3:3), Živanović 2, Turner 9, Subotić 14 (7:8), Stepanović 9 (3:5), Walker 10 (2:2), Šaranović 9 (0:1), Ašćerić 2, Besson 23 (4:6).
* Krka: Hamilton 9 (5:6), Edosomwan 5 (1:4), Bačvić 3 (1:2), Cerkvenik 13 (2:3), Cousins 12 (4:4), Jurković 3, Špan 18 (2:2), Škedelj 7 (0:2), Radovanović 6 (1:2), Macura 23 (5:10).
* Prosti meti: FMP 19:25, Krka 21:35.
* Met za tri točke: FMP 8:27 (Besson 3, Walker 2, Šaranović, Subotić, Turner), Krka 10:18 (Špan 4, Cerkvenik 3, Radovanović, Škedelj, Jurković).
* Osebne napake: FMP 30, Krka 24.
* Pet osebnih: Cousins (37.), Subotić (45.).

Košarkarji Krke so sanjsko začeli novo sezono v ligi Aba. Potem ko so lani nastopali še v drugoligaški regionalni konkurenci, so danes na gostovanju pri beograjskem FMP slavili po podaljšku z 99:97.

Novomeščani so zasluženo prišli do zmage, saj so vodili večji del srečanja, v zaključku rednega dela so imeli napad za zmago, disciplinirano in zbrano pa so odigrali tudi petminutni podaljšek.

Krka se je izkazala s kolektivno predstavo. Deset igralcev, kolikor jih je trener Gašper Okorn pripeljal v Srbijo, se je med strelce vpisalo že v prvem polčasu, na koncu pa sta izstopala dosežka Jurija Macure, ki je ob metu iz igre 9:10 dosegel 23 točk in ujel 8 odbitih žog, ter Jana Špana, ki je zbral 18 točk (5 v podaljšku) in 10 podaj.

Če Krka ne bi zgrešila štirinajst prostih metov (21:35), bi verjetno do zmage prišla že v rednem delu. Tako pa so gostitelji nadoknadili 13 točk zaostanka in v 35. minuti prvič na tekmi povedli (75:74).

V zadnje pol minute podaljška je Krka zgrešila tri proste mete, vseeno pa je z agresivno obrambo ustavila poskus FMP, ki je imel deset sekund za zadnji napad.

V nedeljo, 8. oktobra, bo v Novem mestu gostoval Partizan.