sveca Ekipa24.si

V hudi prometni nesreči na primorski avtocesti ...

Piše: Strelski klub Brežice, E.S.

03.07.2018 08:10

Na državnem prvenstvu v streljanju z malokalibrsko pištolo na 25 metrov Brežičanom poleg naslova mladinske državne prvakinje še tretje mesto med člani.

Kljub zares slabim pogojem za vadbo, saj še vedno nimajo primernega strelišča za 25- in 50-metrske discipline, se brežiške strelke in strelci ne dajo. Na državnem prvenstvu v Pragerskem so v soboto in nedeljo dosegli kar nekaj lepih uvrstitev.

Najbolj je presenetila mlada, komaj 16-letna Pia Srpčič, ki je v disciplini pištola 25 m tekmovala med mladinkami (do 20 let) in presenetljivo premagala državno reprezentantko Prezljevo iz Železnikov ter s 529 krogi dosegla nov osebni in klubski rekord. Najmlajša udeleženka prvenstva Sara Ščuri je bila četrta.
Po slabši lanski sezoni so se na stopničke ponovno povzpeli tudi brežiški člani. V disciplini standardna pištola so v postavi David Rožman, Matej Krajnčič in Tadej Sečen v soboto osvojili 3. mesto.
V nedeljo je bila na sporedu še najzahtevnejša disciplina – hitrostrelna pištola. V finale se je od Brežičanov uvrstil samo Tadej Sečen in osvojil končno 6. mesto. Z novim osebnim rekordom se je izkazal tudi mladinec Anže Gmajnič.

Ker je očitno, da brežiška članska vrsta vse težje drži priključek s konkurenco, ki je v zadnjih letih močno napredovala, je na dlani, da brez izgradnje malokalibrskega strelišča v prihodnje več ne bo mogoče pričakovati takšnih uspehov kot v preteklosti, ko so Brežičani leta 2012 in 2014 s hitrostrelno pištolo osvojili ekipna naslova državnih prvakov.