Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

Šport Brežice

Piše: E.S

01.04.2019 09:17

V Mengšu se je včeraj končalo dvodnevno državno prvenstvo v streljanju z zračno puško in pištolo v desetmetrskih disciplinah. Znova so z odličnimi nastopi navdušili posavski tekmovalci in tekmovalke, ki so domov prinesli kar 10 odličij, od tega šest Brežice, tri Marok Sevnica in eno Leskovec.

Državno prvenstvo v streljanju

Če gledamo širšo jugovzhodno regijo sta dve odličji romali še v Novo mesto. Skupaj so Posavci osvojili kar sedem naslovov državnih prvakov. Največjo težo imajo seveda odličja v članski konkurenci, kjer sta z zračno pištolo pri moških in pri ženskah zmagala Sevničana Blaž Kunšek in Mojca Kolman ter ponovila enak dosežek iz leta 2013, neke vrste moralni zmagovalci ekipnega članskega prvenstva pa so Brežičani v postavi Matej Krajnčič, David Rožman in Gregor Kuhar, ki so sicer osvojili odlično drugo mesto, vendar so za razliko od prvakov iz Rečice nastopili z doma vzgojenimi strelci. Na državnem prvenstvu so sodelovali tekmovalci in tekmovalke vseh starostnih kategorij, začenši z najmlajšimi, vsega 10 let starimi, pa do članskih vrst. Odličja so romala v kar 40 slovenskih klubov, kar priča o izredni razširjenosti tega športa pri nas. Pregled osvojenih odličij strelk in strelcev jugovzhodne regije: