peter gregorcic sr Reporter.si

Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

Piše: ŽOK Novo mesto

20.11.2018 08:56

Prejšnji konec tedna so odbojkarice Ženskega odbojkarskega kluba Novo mesto vse tekme odigrale v gosteh in domov prinesle večinoma zmage.

Mlajše deklice
ŽOK Novo mesto

Domžale, 17.11.2018
državno prvenstvo, 1. krog
Mlajše deklice so začele državno prvenstvo in v soboto, 17.11. v 1. krogu v Domžalah premagale domačo ekipo ŽOK Domžale. Proti višjim, bolj izkušenih igralkam ATK Grosuplje pa so dekleta, za nekatere je bila to prva izkušnja, morale priznati poraz. Dekleta so na igrišču pokazala lepo igro in borbenosti.
Piran, 17.11.2018
3. DOL
državno prvenstvo
Piran II : Novo mesto II 0:3 (10:25, 6:25, 12:25)
Naše mlajše članice (ŽOK Novo mesto II) so prav tako v soboto 17.11. v Piranu ekspresno, tekma je trajala vsega 50 minut, odpravile ekipo Pirana II. Odlično so servirale, dominirale v napadu in bile zbrane tako na sprejemu kot v obrambi. Predvsem smo veseli dejstva, da naše igralke iz tedna v teden prikazujejo boljšo igro, kar je odraz dobrega dela na treningih. Zaradi današnje odlične igre so bile Primorke na tekmi popolnoma brez možnosti za zmago, kar je botrovalo h končnemu slavju s 3:0 v nizih. Za ŽOK Novo mesto II so igrale: Kastelic 3, Satošek 2, Malič 13, Smolič 9, Hrovat 13, Jandrić 13, Tršinar 3, Pavkovič 8, Vrhovec in Breznikar.
Kranj, 17.11.2018
2. DOL

Triglav Kranj : ŽOK Novo mesto 2:3 (25:21, 25:16, 21:25, 20:25, 3:15)
Skoraj istočasno kot mlajše članice se je tudi članska ekipa (ŽOK Novo mesto) v Kranju srečala z domačo ekipo Triglav Kranj v 5. krogu 2. Državne odbojkarske lige.
Trener Krešimir Perič je povedal: »Za nami je zelo zanimiva tekma, polna preobratov v rezultatu. V prvih nizih igra ni stekla kljub dobri postavitvi. V 3. in 4. nizu smo potegnili svoje adute v obrambi in bloku ter izenačili na 2:2. V 5., odločilnem nizu, so igralke pokazale svoj maksimum. Igrale so kot še nikoli. Vse poteze so bile vrhunske in temu je lahko sledila samo zmaga.«
Za ŽOK Novo mesto so igrale: Kraševec, Kotnik, Vidic, Bartolj, Štor, Češnjevar, Štefanič, Kink, Kašček, Merslavič, Hudoklin, Omerzel, Pečjak, Henčič.

Krško, 18.11.2018
kadetinje
državno prvenstvo, 4. krog
V nedeljo, 18.11. se je v Krškem odvijal 4. krog kvalifikacij za kadetinje. Igralke so proti ekipi Kostak Elmont iz Brestanice suvereno zmagale z 2:0. V drugi tekmi proti ŽOK Škofja Loka I so bile naše igralke blizu odvzema niza, vendar jim podvig ni uspel. Gorenjke so zasluženo zmagale in zasedajo 1. mesto na lestvici. Naše igralke trenutno zasedajo 3. mesto na lestvici.
ŽOK Novo mesto vabi vse ljubitelje odbojke v soboto, 24. 11. 2018, ob 15. uri v OŠ Bršljin na tekmo 3. DOL med ŽOK Novo mesto II in ekipo z Bleda ter ob 18. 30 uri v dvorano Marof, kjer so bo v 6. krogu 2. DOL zahod z domačinkami pomerila ekipa iz Logatca.
V nedeljo, 25.11. 2018, med 9. in 12. uro bo tradicionalni Miklavžev turnir, prav tako v dvorani Marof, za mlade kategorije od 8. do 12. let. Pričakujemo tudi ekipe s sosednje Hrvaške.