Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

Barron Trump - Za to je zaslužna slovenska kri!

1714382871-006-cel-oli-240428-lv-1714382855842 Ekipa24.si

Celjani mislijo resno! Snubili Modrića in ...

13.11.2016 07:40

Odbojkarji Calcita Volleyballa so v tekmi 7. kroga 1. DOL za moške v Novem mestu z 1:3 (22:25, 25:23, 17:25, 17:25) premagali domačo Krko.

Tekmo so s štirimi zaporednimi točkami bolje odprli Kamničani. Krkaši so goste prvič ujeli na 16. točki. Izid je z asom poravnal Uroš Erpič, ki je tokrat v začetni šesterki dobil namesto starejšega brata Gregata. Prvo zaključno žogo za Calcit je z uspešnim napadom priigral Vidmar, po napaki Kosmine v napadu pa je prvi niz pripadel gostom (22:25).

V drugem nizu so se prebudili domači, z blokom mladega Erpiča so na prvi tehnični odmor odšli s tremi točkami prednosti. To so držali tudi večji del nadaljevanja, izdatnejše razlike pa si na račun številnih zgrešenih servisov niso uspeli priigrati. V končnico niza sta ekipi vstopili s poravnanim rezultatom. Prvo zaključno žogo so Kamničani uspeli ubraniti, v drugo pa je uspešno zaključil Drobnič (25:23).

V tretjem nizu je prvo občutnejšo prednost (6:13) za goste z nizom uspešnim servisov priigral Jan Brulec. V nadaljevanju je strasti močno razgrela dvomljiva sodniška odločitev, po kateri se je močno razburil trener Krke Jože Časar in prejel tudi rdeči karton. To je začasno prebudile njegove varovance, ki so zaostanek zmanjšali na 3 točke, nato pa so vajeti prevzeli gostje in niz suvereno pripeljali do konca (17:25).

Tudi četrti niz je bil povsem v znamenju gostov. Krkaši s slabim sprejemom niso uspeli razviti prave igre in zaostanek je le rasel. Pri Krki je šepala realizacija v napadu, Kamničani pa so se izkazali predvsem na servisu in v obrambi. Brez težav so držali vodstvo, po asu Laknerja za 15:22 pa je bilo že jasno, da bodo tri točke odšle v Kamnik.