Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

Botri: Ste videli, kaj se je zgodilo z Vinkom ...

1714382871-006-cel-oli-240428-lv-1714382855842 Ekipa24.si

Celjani mislijo resno! Snubili Modrića in ...

22.11.2015 07:47

Košarkarji Krke so v 11. krogu lige Aba premagali Cibono z 90:86, košarkarji Uniona Olimpije pa so izgubili z Mega Leksom z 89:99.

Naši košarkarji so v 11. krogu ABA lige po dramatični končnici premagali zagrebško Cibono z 90-86 (28-13, 21-28, 20-20, 21-25).

Krkaši so odlično začeli in v prvem polčasu vodili tudi za 16 točk. Gostje so se jim s serijo trojk v drugem polčasu približali, a so si Krkaši v končnici le uspeli priboriti pomembno zmago.

Krka ima po 11 krogih šest zmag in pet porazov in je peta na lestvici. V prihodnjem krogu jo v soboto, 28. 11., čaka gostovanje pri Mega Leksu v Sremski Mitrovici. Še prej pa jo v sredo, 25. 11., ob 18.30 doma čaka odločilna tekma za prvo mesto v skupini G FIBA Evropskega pokala s Frankfurtom.

Ivan Velić, trener Krke: »Končno smo dobro odprli tekmo in si priborili veliko prednost. Zavedali smo se, da ima Ciboan zelo dobro postavo in da nas lahko ujamejo, kar so z zadetimi meti za tri točke v drugem polčasu tudi naredili. Vendar smo mi pokazali pravi karakter in uspeli dobiti še eno tesno končnico. Hvala gledalcem za močno psodbudo.«

Matej Rojc, igralec Krke: »Težka tekma, saj nas je Cibona vseskozi lovila. Drugi polčas je bil slabši od prvega. Na koncu smo se uspeli zbrati in z obrambo dobiti tekmo ter dosegli zelo pomembno zmago.«

Slaven Rimac, trener Cibone: »Čestitam Krki za zmago. Mi danes nismo bili resno v igri. Krki smo dovolili, da je dosegla 90 točk, čeprav jih je do sedaj največ 85, v povprečju pa še veliko manj. Na momente smo dobro igrali, a vse skupaj je bilo premalo.«

Nebojša Joksimović, igralec Cibona: »Odigrali smo izredno slabo v obrambi, 90 prejetih točk je absolutno preveč. Napad je bil dokaj dober, ampak dobili smo preveč lahkih košev, kar je Krki dalo zalet in samozavest. Potem jih je bilo težko zaustaviti.«