Sum konflikta interesov na ministrstvu: nov zakon ...

Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

Piše: MRK Krka

15.11.2018 05:06

Krkaši so Celjanom zapretili v končnici, zmaga odšla v Celje

Uvodno tekmo 10. kroga v NLB ligi sta nocoj v dvorani Marof odigrali ekipi, ki sta se v dolenjski prestolnici srečali že v začetku septembra- domača zasedba MRK KRKA in RK Celje Pivovarna Laško. Takrat, še pod taktirko trenerja Branka Tamšeta, je na superpokalni tekmi prestižno lovoriko v klubske vitrine pospravila četa domačega trenerja Mirka Skoka, tokrat pa so Celjani Krki pripravili revanšo. Srečanje se v dvorani Marof ni končalo po želji Novomeščanov, na koncu je bilo 28:30 ( 12:17). Krkaši so vodili le na začetku tekme z 1:0. Celjani so nato odgovorili s tremi zaporednimi goli, v deseti minuti je bilo 8:4. V 17. minuti so vodili tudi s petimi goli prednosti, na odmor pa odšli s prav takim zaostankom (17:12). Krkašem igra nikakor ni stekla, znova se je ponovil scenarij iz prejšnjih tekem- preveliko število tehničnih napak. Rokometaši Krke so sicer črne minute skušali obrniti v svojo korist, v 47. minuti so se približali le na gol zaostanka (22:23), a veselje ni bilo dolgotrajno. Izbranci Tomaža Ocvirka so v 51. minuti vodili s 26:22, razliko treh oziroma štirih golov pa v nadaljevanju brez težav zadržali, zdržali pa so tudi zaključni nalet Novomeščanov
in tekmo srečno pripeljali h koncu. Prvi strelec tekme je bil Krkaš Luka Florjančič s sedmimi zadetki, na drugi strani je William Accambray v dresu slovenskih prvakov vknjižil zadetek manj. Krka bo v naslednjem krogu v petek, 23. novembra, gostovala v Mariboru, Celje bo dan pozneje gostilo Dobovo.