"Tako hitro kot teče Mbappe, sem jaz tekel v ...

Groza! Tragična nesreča mladega Slovenca! Komaj ...

Šport Ivančna Gorica

Piše: MRK Krka

03.02.2019 18:57

Po nekajtedenskem premoru se je ekipa Moškega rokometnega kluba Krka drevi v 16. kolu NLB Lige v gosteh uspešno predstavila na prvi letošnji tekmi, ki jo je s 33:36 ( 19:17) po izjemno napeti končnici tekme dobila pri zadnjeuvrščeni ekipi RK Sviš.

Obračun dolenjskih ekip se je končal z zmago Krke, ki še vedno upa na preboj v zgornjo polovico prvenstvene lestvice, kar bi ji v končnici prineslo atraktivne boje z najmočnejšimi moštvi na domači sceni. Prvi del srečanja so Novomeščani odigrali precej medlo in zadržano ter lovili rezultat gostiteljev, ki so napake Krkašev uspešno kaznovali in ob polčasu vodili za dva zadetka (19:17). Trener Krke Mirko Skoko je po dokaj bledi predstavi svojih varovancev v prvem polčasu od njih v drugem zahteval precej več, kar so sicer prikazali v uvodnem delu sračja.V začetku drugega dela tekme so Krkaši po dolgem času znova povedli z 20:19, od tedaj naprej pa niso bili več v zaostanku. V 40. minuti so povedli za tri gole (25:22), v 45. pa za sedem (30:23). Kazalo je na njihovo zanesljivo zmago, a tega mnenja niso bili varovanci trenerja Aleksandra Polaka. V sami končnici so jih rokometaši Sviš-a skorajda povsem ujeli in se jim približali na gol (32:33 in 33:34), v prelomnih trenutkih dvoboja pa so Novomeščani vendarle odbili vse njihove napade, v ospredje je prišla kakovost ekipe, tako da so srečanje kljub manjšim težav uspešno pripeljali h koncu in se veselili prvih letošnjih točk v 1. SRL.
Pri Krki sta bila najbolj učinkovita Grega Okleščen z 11 in Jernej Papež z desetimi goli, v poraženi pa sta Simon Stopar in Matej Košir dosegla po pet zadetkov. Zasedba iz Ivančne Gorice bo v prihodnjem krogu gostovala v Dobovi, novomeška pa bo gostila ormoški Jeruzalem. Obe tekmi bosta danes teden, 9. februarja.
Izjave po tekmi:
Jernej Papež, MRK KRKA : »Sviš je bil danes zelo težak nasprotnik. Mi smo tekmo začeli slabo, saj so domačini povedli za dva gola, nastala je nervoza, a smo se med odmorom dogovorili, da stisnemo v obrambi in se borimo za vsako žogo in pametno odigramo v napadu. To nam je sicer uspevalo prvih dvajset minut v drugem delu igre, na koncu smo nekoliko popustili, a pomembno je le to, da smo na koncu zmagali«.
Grega Okleščen, MRK KRKA: »V prvem polčasu smo igrali preveč mehko v obrambi, dobili smo lahko gole in v igri 1:1 so nas preigrali. Trener nam je med odmorom povedal, da stisnemo obrambo. To smo sestavili in preobrnili rezultat. Čeprav smo na koncu domačinom dopustili da so se približali, a smo vseeno osvojili novi dve točki.«
Matevž Tekavčič, RK SVIŠ: »Ob koncu srečanja smo se gostom približali, a smo napravili preveč tehničnih napak ter žal zgrešili pomembne strele. Prevelika nervoza nas je stala presenečenja, sedaj pa nas čaka nov teden in garanje še naprej, da odpravimo napake.«
Statistika:

1.NLB liga, šestnajsti krog
RK SVIŠ Ivančna Gorica – MRK Krka Novo mesto 33:36 (19:17)
Ivančna Gorica, dvorana OŠ Stična, 350 gledalcev, sodnika David Leskovec in Aleš Vidic
RK SVIŠ: Škorc (11 obramb), Vencelj, Struna; Knez 4, Zafran 1, Fink 2, Tekavčič 3, Hrovat 4, Stopar 5, Matej Košir 5, Pirnat 1, A. Kutnar 3, Željko 1, Matic Košir 3, M. Kutnar, D. Košir 1
MRK Krka: Tomič 1 (14 obramb), Pavlin (1 obramba); L. Rašo 5, Bevc 1, Didovič, Okleščen 11, Pršina 5, Irman, Jakše 1, Klemenčič, D. Rašo, Batagelj, Papež 10, Kukman, Matko, Florjančič 2,
Sedemmetrovke: SVIŠ 1 (4); Krka 3 (5)
Izključitve: SVIŠ 4 min; Krka 6 min