Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

1714382871-006-cel-oli-240428-lv-1714382855842 Ekipa24.si

Celjani mislijo resno! Snubili Modrića in ...

Šport Ljubljana

12.10.2016 09:32

Na včerajšnjih nogometnih tekmah kvalifikacij za SP 2018 v Evropi odmeva remi Slovenije proti favorizirani Angliji, predvsem pa večje število zrelih slovenskih priložnosti. Kot junaka tekme navajajo Joea Harta, ki naj bi Angleže "rešil na miniaturnem igrišču".

Povsem drugače gre svetovnim prvakom Nemcem, ki so z 2:0 (2:0) premagali Severno Irsko in v boju za Rusijo ostajajo 100-odstotni.

Slovenija je bila tista, ki je prekinila serijo 14 zaporednih angleških zmag. Na lestvici pa se je položaj močno zakompliciral, saj se je na drugo mesto prebila Litva, ki je z 2:0 (0:0) premagala Malto in ima enako število točk kot Slovenija. Do prve zmage je prišla tudi Slovaška, ki je visoko s 3:0 (1:0) ugnala Škotsko in tokratnim tekmecem preprečila, da se na prvem mestu izenačili z Angleži.

V skupini C vodijo Nemci, za katere sta proti Severni Irski že zgodaj zadela Julian Draxler (13.) in Sami Khedira (17.), statistike pa se veseli tudi selektor Joachim Löw, ki je z Nemci dosegel 94. zmago in izenačil rekord Seppa Herbergerja. Obenem velja Izpostaviti, da Nemci v tokratnih kvalifikacijah še niso prejeli gola.

Presenetljivo so na drugem mestu nogometaši Azerbajdžana, ki so zmagama iz uvodnih nastopov dodali remi (0:0) z gostovanja na Češkem. Norveška je s 4:1 (1:0) ugnala San Marino, a je bil San Marino blizu presenečenju, saj je bil izid v 77. minuti še poravnan na 1:1.

V skupini E je presenetljivo v vodstvu Črna Gora, ki je v gosteh po golu Fatosa Bećiraja v 32. minuti z 1:0 (1:0) premagala Dansko. Dve zmagi in remi imajo tudi Poljaki, ki so bili danes po zaslugi Roberta Lewandowskega in njegovega gola v 95. minuti z 2:1 (0:0) boljši od Armencev. Presenečenje je tudi 0:0 med Kazahstanom in Romunijo.