1714382871-006-cel-oli-240428-lv-1714382855842 Ekipa24.si

Celjani mislijo resno! Snubili Modrića in ...

Šport Ribnica

12.02.2016 20:35

Rokometaši Rika Ribnice so v tekmi 17. kroga 1. NLB Leasing lige premagali Trimo Trebnje s 34:32 (17:17).

V zelo izenačenem dvoboju so domači do odločilne prednosti prišli ob koncu tekme, pred tem pa so vodili tudi gostje za dva ali tri zadetke, a niso zadržali prednosti, Ribničani pa so z zmago na lestvici prehiteli današnje tekmece.

V prvem polčasu sta se ekipi menjali v vodstvu, le enkrat je bila razlika + 3 (8:11), a so domači, predvsem po zaslugi razpoloženega Janeza Skuška, ki je sedem od svojih desetih golov dosegel v tem delu tekme, do konca polčasa spet postavili obračun v začetni položaj.

Začetek drugega polčasa je prinesel rahlo prednost gostom, vendar so vodstvo 20:17 hitro zapravili. Na drugi strani pa so se Ribničani vrnili v igro, med 45. in 50. minuto dosegli pet golov in povedli z 28:25 ter pozneje s 33:30. Trebanjci so se še približali na gol zaostanka v zadnji minuti po zadetku Tevža Gradnovca, a je nato Patrik Leban poskrbel, da sta točki ostali doma.

Ob desetih golih Skuška je bil pri domačih s sedmimi razpoložen še Leban, pri gostih pa je Gregor Potočnik dosegel osem golov.

V naslednjem krogu 20. februarja bodo Ribničani gostovali v Slovenj Gradcu, isti dan pa bo Trimo Trebnje gostilo Krko.