Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

Šport

Piše: R.K.

07.10.2019 08:26

V Črnomlju so pripravili sprejem za svetovno prvakinjo v tajskem boksu Nastasjo Koca.

Minuli petek je mlada slovenska tajska boksarka Nastasija Koca pometla s svetovno konkurenco v turški Antalyi.

Včeraj so ji v domačem Črnomlju pripravili sprejem, pa tudi za ostale udeležence svetovnega prvenstva, ki so se tja podali pod vodstvom selektorja Petrita Izairija.

Na svetovnem mladinskem prvenstvu v tajskem boksu je sodelovalo 866 tekmovalcev iz 103 držav. Za Slovensko reprezentanco sta tekmovali Žan Ilc do 15 let v kategoriji do 60kg, in Nastasja Koca, ki je nastopila v kategoriji mladink do 63 kg.

Ilc je izpadel v prvem krogu tekmovanja. To je bil njegov prvi nastop v reprezentančnem dresu. V ring je stopil navkljub zastrupitvi in se srčno boril.

Nastasa Koca pa je znova pometla s svetovno konkurenco in osvojila zlato odličje. V finalu je bila močnejša od poljske predstavnice Nikole Błąkała s sodniško odločitvijo 3:0.