Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Šport Port-Gentil

Ganci že v četrtfinalu

Piše: Radio Krka/STA

21.01.2017 19:12

Ganska nogometna reprezentanca si je zagotovila napredovanje v četrtfinale afriškega prvenstva, potem ko si je danes v 2. krogu skupine D v gabonskem Port Gentilu priigrala še drugo zmago. Tokrat so črne zvezde, podprvaki s prejšnjega prvenstva črne celine, z 1:0 (1:0) premagale Mali.

Edini zadetek na tekmi je dosegel Asamoah Gyan, ki je v 21. minuti s strelom z glavo unovčil podajo Jordana Ayewa. Tik pred koncem tekme je sicer Mali zapravil dve veliki priložnosti. Najprej je v 90. minuti Kalifa Coulibaly povsem neoviran streljal iz bližine, a je vratar Brimah Razaka njegov strel obranil, tri minute pozneje pa je Bakary Sako zatresel prečko.

Gana je tako pri šestih točkah, Mali pa ostaja pri eni. Danes bo na sporedu še obračun med Egiptom, ki ima iz 1. kroga točko, in Ugando, ki je še brez točk.