Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Šport Garmisch-Partenkirchen

Gutovi še tretji superveleslalom zime, Štuhčeva 22-ta

Piše: Radio Krka/sta

22.01.2017 14:03

Švicarka Lara Gut je zmagovalka superveleslaloma za svetovni pokal alpskih smučark v Garmisch-Partenkirchnu. Drugo mesto je osvojila Avstrijka Stephanie Venier (+0,67), tretja je bila Tina Weirather iz Liechtensteina (+0,86). Trenutno najuspešnejši slovenski alpski smučarki Ilki Štuhec se nastop ni posrečil in je devet točk osvojila z 22. mestom.

Druga Slovenka na startu preizkušnje Vanja Brodnik je odstopila in ostala brez uvrstitve. Maruša Ferk je po grdem padcu na sobotnem smuku današnji nastop odpovedala in je že na poti v domovino. Prve informacije kažejo, da pri padcu ni utrpela hujših poškodb.

Gutova je dobila tri superveleslalome v tej sezoni, po Lake Louisu in Val d'Iseru je zmagala tudi v Garmischu. Na vseh treh superveleslalomih ji je družbo na odru za zmagovalke delala Weiratherjeva, ki je bila na prvih dveh druga, danes pa tretja.