Cilj izpolnjen! Slovenija se je spet vrnila med ...

Groza! Tragična nesreča mladega Slovenca! Komaj ...

Šport Szombathely

Hribarja ustavil šele Japonec

04.11.2016 05:38

Člana NTK Krka Peter Hribar in Tilen Novak sta še ob osmih predstavnikih slovenskih mladih igralcev na odprtem prvenstvu Madžarske za mlade. Da gre za pomemben turnir, dokazujeta dve številki: iz 48 držav je v Szombathely prišlo kar 366 igralcev.

Tudi tokrat je odlično igral Peter Hribar. V predtekmovalni skupini je bil najboljši, z dobro igro je nadaljeval tudi v finalnem delu tekmovanja, ko je v 2. krogu premagal Slovaka Tiborja Spanika (4:2). V šestnajstini finala se je srečal z Japoncem Koyuom Kanamitsujem, ki je Hribarju preprečil še večji uspeh.

Nekoliko slabše je igral Tilen Cvetko, ki ga je premagal Moldavec Andrei Putuntica (3:4). Tesen rezultat pove, da je bil Cvetko blizu zmage, tako pa je končal med 64 najboljšimi. V igri parov sta Hribar in Cvetko tekmovanje zaključila v drugem krogu.
Prva ocena novomeškega nastopa na močnem madžarskem turnirju, kjer so prevladovali azijski igralci, je zadovoljiva, dodatna analiza nastopa pa bo gotovo dobrodošla.