Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Šport Ljubljana

Izidi prvega kroga EP v košarki

06.09.2015 17:03

Košarkarska reprezentanca Srbije je v drugem krogu moškega evropskega prvenstva šele s košem Nenada Bjelice v zadnji sekundi tekme v skupini B premagala Nemčijo. V skupini C, v kateri bo Slovenija ob 18. uri igrala z Gruzijo, ob 21. uri se bosta pomerili še reprezentanci Hrvaške in Grčije, je Makedonija zanesljivo opravila z Nizozemsko.

Izidi prvega kroga evropskega prvenstva v košarki.

20.30 Ukrajina - Češka

Srbski košarkarji, ki so na sobotni tekmi prvega kroga skupine B premagali Španijo, so imeli veliko težav, da so zlomili odpor domače izbrane vrste. Ob slabem mestu za tri točke, iz 30 poskusov so zadeli le štirikrat, so se v zadnji sekundi preko Bjelice izognili podaljškom in prišli še do svoje druge zmage na letošnjem evropskem prvenstvu. Z 12 točkami je bil Bjelica tudi najboljši strelec svoje ekipe, v nemški reprezentanci sta jih po 15 dosegla Dirk Nowitzki in Tibor Pleiss.

Makedonci, ki so bili v uvodnem krogu skupini C v Zagrebu brez pravih možnosti proti Grčiji, so v drugi četrtini z delnim izidom 10:0 Nizozemcem, ki so v soboto presenetljivo ugnali Gruzijo, pobegnili za devet točk (33:24), svojo prednost pa so do konca polčasa povečali na dvanajst točk (43:31). V drugem polčasu so ves čas nadzorovali potek tekme ter brez večjih težav prišli do prve zmage v Zagrebu. Najboljši strelci makedonske izbrane vrste so bili Vladimir Ilievski s 14 točkami, po 13 sta jih prispevala Aleksandar Kostovski in Bojan Trajkovski, pri Nizozemcih se je z 19 točkami izkazal Nicolas de Jong.

Za presenečenje so v skupini A v Montpellieru poskrbeli Poljaki, ki so za tri točke ugnali Ruse (82:79). Adam Waczynski je bil s 23 točkami najboljši strelec poljske ekipe, pri Rusih jih je Andrej Zubkov dosegel 21. V Rigi so v skupini D Belgijci visoko premagali Estonce (84:55).

Hrvaška brez Bogdanovića proti Grčiji

Hrvaški košarkar Bojan Bogdanović, ki je na sobotni uvodni tekmi evropskega prvenstva proti Sloveniji z glavo udaril v tla, zagotovo ne bo igral na današnji tekmi proti Grčiji, so sporočili iz hrvaškega tabora.

"Po opravljenih pregledih so izvidi v redu. Z njim smo že začeli s terapijo, ki pa zahteva počitek, zato proti Grčiji danes ne bo igral. Danes dopoldne se je počutil veliko bolje, vendar še naprej pozorno spremljamo njegovo stanje," je dejal zdravnik hrvaške košarkarske reprezentance Josip Samardžić.

Bogdanović je v 25. minuti sobotne tekme po dvoboju s slovenskim reprezentantom Nebojšo Joksimovićem, ki je skušal zaustaviti njegov prodor, nesrečno padel in ob tem z glavo močno udaril v tla. Hrvaškega reprezentanta so odpeljali na preiskave v bolnišnico, saj je obstajala možnost pretresa možganov.