Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

Poroka na prvi pogled: Rudi in Marjetka, ko ju ...

Celjani mislijo resno! Snubili Modrića in ...

Šport Kočevje/Poljska

Ju-jitsu, dobri rezultati tudi v Kočevje

27.11.2016 16:43

Reprezentanca Ju-jitsu zveze Slovenije se je od 25. do 27.11.2016 udeležila Svetovnega prvenstva za člana, ki poteka v Wroclawu na Poljskem.

V reprezentanci so nastopili naslednji tekmovalci:
Tim Toplak, -69 kg
Žan Artelj, -77 kg
Tilen Hadolin, -85 kg
Benjamin Lah, -94 kg
Sara Besal in Patricija Delač, duo ženski pari.

Tokratna odprava je bila zelo maloštevilna, vendar pa rezultatsko zelo uspešna.

Prvi dan tekmovanja, 25.11., sta Sara Besal in Patricija Delač osvojili bron v konkurenci ženskih parov, drugi dan tekmovanja, 26.11., pa je Benjamin Lah v kategoriji, -94 kg, osvojil naslov svetovnega prvaka.

Benjamin Lah je v prvi borbi pred iztekom časa (s tremi ipponi) premagal Poljaka Tomasza Dobrzynskega, v drugem kolu je dobil Rusa Dmitriia Marchenka, ki ga je premagal po točkah 14:8. Tretja borba je bila proti dobremu znancu in prijatelju Timu Weidenbecherju, zmagovalcu zadnjega turnirja za evropski izziv pred SP, vendar tokrat se je izkazala dobra taktična priprava Laha, ki je zmagal 11:7. V zadnji borbi proti Poljaku Tomaszu Szewczaku, proti kateremu je izgubil borbo za tretje mesto na zadnjem SP na Tajskem, je Lah nedvoumno pokazal, kdo si tega dne zasluži naslov svetovnega prvaka, saj je zmagal z rezultatom 29:7.

V duo-sistemu sta dekleti Sara Besal in Patricija Delač tekmovanje otvorili z več let nepremaganima nasprotnicama, sestrama Bečirović iz Avstrije in borbo izgubili, vendar pa se nista predali in to je bila edina izgubljena borbe tega dne. V repasažu sta premagali Grkinji in Italijanki in tako osvojili 3. mesto.

Tim Toplak je na SP osvojil 9. mesto, Žan Artelj 13. mesto, Tilen Hadolin pa 17. mesto.