masterchef, 10 Njena.si

Teden dni premora za MasterChef Slovenija

Košarkarji Krke zanesljivo do pete zmage

22.04.2021 20:49

Košarkarji Krke so v domači dvorani v 9. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo s 84:70.

Krka je zanesljivo prišla do pete zmage v ligi Nova KBM za prvaka in si tako zagotovila eno od prvih štirih mest pred četrtfinalom na dve zmagi, ki prinaša prednost domače dvorane. V Leonu Štuklju so nadigrali Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur s 84:70.

Novomeščani, ki so prepričljivo dobili skok (46:32), zadeli 13 trojk proti trem gostov, a ob tem izgubili tudi 19 žog, so vprašanje zmagovalca rešili v drugi polovici tretje četrtine. Pred zadnjimi desetimi minutami so imeli 16 točk naskoka, ki so ga zlahka zadržali, saj sta pri Gorenjcih znova manjkala glavna strelca Dino Murić in Ramo Rizvić.

Z 21 točkami in petimi trojkami iz devetih poskusov je pri Krki izstopal Rok Stipčević, Adin Vrabac jih je dodal 14 (6 izgubljenih žog), na drugi strani pa sta do dvomestnih številk prišla le Nejc Martinčič (16 točk) in Žiga Fifolt (13).

Krko že čez dva dni čaka velik slovenski derbi s Cedevito Olimpijo v Stožicah.